1. Anasayfa
 2. Emirates

Emirates, Türkiye’de 35. Yılını Kutluyor

Emirates, Türkiye’de 35. Yılını Kutluyor
0

Emirates, Türkiye’ye uçuşlarının 35. yılını kutluyor. İlk olarak 31 Temmuz 1987 tarihinde İstanbul seferlerine başlayan Emirates, Boeing 727 tipi uçaklarıyla haftada iki defa gerçekleştirdiği operasyonlarla, sadece bir senede 15.600’dan fazla yolcu taşıdı. Emirates şu anda, İstanbul çıkışlı 17 seferi ile Dubai aktarmalı 130’u aşkın uçuş noktasına hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye’de uzun vadeli bir ticaret, turizm ve ekonomi ortağı olan Emirates, dünya standartlarında servis hizmeti ve yüksek kaliteli ürünleri ile havayolunu seven Türk gezginlerden yüksek talep gördü. Türkiye’deki 35 yılı boyunca, istikrarlı bir şekilde uçuşlarını artıran Emirates, sunduğu uçak içi hizmetlerini de sürekli geliştiriyor.

Emirates, ayrıca 1 Ekim 2021 tarihinde amiral gemisi A380 ile İstanbul’dan (İstanbul Havalimanı) uçuş gerçekleştiren ilk havayolu oldu. Türkiye’den gerçekleşen uçuşlarda First Class servisi veren tek havayolu olan Emirates, adeta gökyüzünün yıldızı ve filosunun amiral gemisi A380 modeli uçağıyla 33 uçuş noktasına sağladığı seferlerini de kademeli olarak artırıyor.

Emirates yolcuları, her bir kabin sınıfında yenilikçi ürünler ve kişiye özel dokunuşların yanı sıra 130 farklı milliyetten oluşan kabin ekibinin sıcak misafirperverliği eşliğinde havayolunun ödüllü hizmetinin keyfini çıkarıyorlar. Yolcular ayrıca çeşitli içecek seçenekleri eşliğinde bölgesel lezzetlerden esinlenerek hazırlanmış menülerin tadını çıkarırken, çok sayıda Türkçe film ve içeriklerinin yer aldığı 5.000’den fazla kanal sunan uçak içi eğlence sistemi ice ile keyifli bir uçuş gerçekleştirecekler.

Emirates’in Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Bölge Müdürü Bahar Birinci; “Emirates olarak Türkiye’de sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizle yolcularımıza benzersiz deneyimler yaşatıyoruz. 35 yıldır Dubai üzerinden hem iş hem de tatil amaçlı seyahat eden yolcular için global bağlantı sağlamada oynadığımız rolden büyük gurur duyuyoruz. Bir havayolunun en önemli görevlerinden biri uçtuğu ülkeler ile kendi ülkesi arasında ticari ve turistik bağlantıları ve ilişkileri kuvvetlendirmektir. Emirates, Türkiye’ye uçuşlarının başladığı günden bu yana yaptığı çalışmalar ile Dubai’yi Türkiye’nin gündemine, Türkiye’yi de Dubai’nin gündemine taşıdı.’’

‘’Özellikle pandeminin etkilerinin hala sürdüğü bu değişken dönemde de yolcularımızın güvenle seyahat etmelerini sağlamak için teması azaltan akıllı teknoloji kullanıyor, yerde ve uçakta eşsiz bir seyahat deneyimi sunmak için yeni ürün ve hizmetlere yatırım yaparak sektörde öncülük etmeye devam ediyoruz.

Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal 3’teki Ekonomi check-in alanına yerleştirilen self check-in kioskları, entegre biyometrik okuyuculardan oluşan dünyanın ilk Akıllı Tünel pasaport uygulaması ve dijital menülere hem çevrimiçi hem çevrimdışı olarak kişisel cihazlarından erişebilmesi gibi sağladığımız yenilik ve hizmetler yolcularımıza kolaylıkla ve gönül rahatlığı içinde seyahat etme imkanı sunuyor.

Her durumda en iyi hizmeti sağlama taahhüdümüzü yerine getirerek, Türk yolcuların dünyayı güvenle keşfetmelerine yardımcı olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir