1. Anasayfa
 2. Yabancı Havayolları

Rusya, Pilotlarının Yabancı Havayollarına Uçmasını Engelliyor

Rusya, Pilotlarının Yabancı Havayollarına Uçmasını Engelliyor
0

Rusya, Pilotlarının Yabancı Havayollarına Uçmasını Engelliyor

Rusya, yabancı bir havayolu bir pilota iş teklif ettiğinde ve gerçekleri doğrulamak için aradığında, bir Rus pilotun kimlik bilgilerini doğrulamayı sıklıkla reddediyor.

Rus yetkililer, eksik istihdam edilen veya işsiz Rus pilotların yabancı havayollarında çalışmasını önlemek için basit ama oldukça etkili bir taktik kullanıyor. Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia), gizlilik endişelerini öne sürerek bir pilotun lisansı ve çalışma geçmişleriyle ilgili ayrıntıları doğrulamayı reddediyor. Sonuç olarak, yabancı havayolları için uçmaya çalışan Rus pilotlar sıklıkla kendilerini şanssız ve işsiz buluyorlar.

Kommersant ajansı, Rus uçuş ekibi birliği başkanının Şubat ve Haziran ayları arasında yabancı havayollarından doğrulama için yaklaşık 600 başvurunun Rosaviatsia’ya geldiğini söylediğini, ancak ajansın ayrıntıları yalnızca yaklaşık 100 kez doğruladığını bildirdi. Başvuruların çoğu Vietnam, Tayland, Kamboçya, Malezya ve Türkiye merkezli havayollarından geldi.

Rosaviatsia’nın bir pilotun kimlik bilgilerini doğrulama konusundaki mevcut isteksizliğinin arkasında, Rusya’daki yolcu sayısını yılda 100 milyon civarında tutması için Kremlin’den çıkan bir kural yatıyor. Daha uzun vadeli, Rusya’nın 2030 Havacılık Stratejisi, bir başka Kremlin projesi, Rusya’nın havacılık endüstrisini dış ülkelere olan bağımlılığından kurtarmayı ve Rusya’yı etkin bir şekilde yerli bir havacılık santraline dönüştürmeyi hedefliyor. Ancak her iki stratejinin de başarılı olması için Rusya, pilotların beceri kaybına veya göç etmesine izin veremez.

via SimpleFlying]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir