HaberlerLufthansaYabancı Havayolları

Lufthansa Tahran uçuşlarına yeniden başladı

Alman bayrak taşıyıcı Lufthansa, Tahran’dan kalkan bir Airbus A340 uçağının iniş takımları bölümünde bir erkek cesedi bulunmasından iki gün sonra İran uçuşlarına yeniden başladı.

İran Sivil Havacılık Otoritesi (CAA) tarafından 31 Ekim 2022 tarihinde sosyal medya üzerinden yapılan açıklamaya göre, Lufthansa’nın (LHAB) (LHA) Frankfurt (FRA) ve Tahran (IKA) arasındaki uçuşları “yeniden başladı”.

Yetkilinin açıklamasında “İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı güvenlik çalışma grubu konuyu incelemek üzere derhal acil bir toplantı düzenledi, ancak Alman yetkililer olayla ilgili görüşlerini henüz resmi olarak açıklamadıkları için Lufthansa’nın İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na uçuşları yeniden başlatıldı” denildi.

Lufthansa, 28 Ekim 2022 tarihinde, Frankfurt Havalimanı’ndaki (FRA) yer ekibinin yolcu uçağının iniş takımlarında bir ceset bulmasından bir gün sonra ülkeye tarifeli uçuşlarını geçici olarak durdurmuştu. Uçak Almanya’nın en büyük havalimanına 27 Ekim 2022 tarihinde varmıştı. Yerel haberlere göre kişinin kimliği açıklanmadı ve polis henüz olayla ilgili daha fazla ayrıntı vermedi.

İran havacılık düzenleme kurumu, olayla ilgili devam eden soruşturmaya katılacağını söyledi.

[via Aerotime]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu