HaberlerYabancı Havayolları

Business Class’ı olmayan A350

Iberia’nın yeni Airbus A350’lerinin business sınıfı eksik

Twitter kullanıcısı aviosAdventurer, Iberia’nın en yeni Airbus A350-900’leriyle ilgili çok garip bir şeye dikkat çekti. Iberia, A350 filosunu büyütmek için çalışıyor ve Eylül 2022’de havayolu EC-NVR ve EC-NXD tescillerine sahip en yeni iki A350’sini teslim aldı.

Sadece küçük bir sorun var – uçakların henüz business class kabini yok. Bu durum, görünüşe göre koltuk üreticisini etkileyen tedarik zinciri sıkıntılarından kaynaklanıyor.

Yine de havayolu bu uçakları hizmete sokmak istedi, çünkü uçaklar yerde durduğunda para kazanmıyor hatta kaybediyor. Bu yüzden Iberia bu uçakları business class olmadan uçurmaya başladı. Bunun yerine, genellikle business class’ın bulunduğu alanda, hayatınızda gördüğünüz en geniş ekonomi koltuklarından birkaç sıra bulunuyor.

Bunlar aslında kullanılamıyor – bunun yerine kapatılmış durumdalar, bu yüzden havayolu şirketinin neden bunları yerleştirme zahmetine girdiği bilinmiyor. Tahminler, jetin ön tarafındaki düşük ağırlığı dengelemelerine yardımcı olmak için kullanıldıkları yönünde.

Bu uçaklar, uygun iç mekanlarına kavuşana kadar uzun mesafeli rotalarda kullanılmıyor.

Business class rezervasyonu yapanlar premium ekonomi bölümünde oturuyor.

Sonuç olarak
Iberia’nın en yeni iki Airbus A350-900’ü tedarik zincirindeki sorunlar nedeniyle henüz business class kabinlere sahip değil. Bununla birlikte havayolu bu uçakları hizmete sokmaya karar verdi. Business class kabinde, ağırlık ve denge için bazı ekstra ağırlıkların yanı sıra bloke edilmiş birkaç sıra ekonomi koltuğu bulunuyor.

Şimdilik bu uçaklar normalde dar gövdeli uçaklar tarafından gerçekleştirilecek kısa mesafeli uçuşlarda hizmet veriyor ve business class yolcuları premium ekonomide oturuyor.

[via onemileatatime]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu