1. Anasayfa
 2. Haberler

Güliz Öztürk: “2023 Yılında da Yapılacak Çok Şey, Gidilecek Çok Yol Var.”

Güliz Öztürk: “2023 Yılında da Yapılacak Çok Şey, Gidilecek Çok Yol Var.”
0

Pegasus Havayolları CEO’su Güliz Öztürk, yılbaşı öncesinde bir mesaj yayınladı.

“Pandeminin olumsuz etkisinin zayıfladığı ve seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesiyle beraber seyahatseverlerin yeniden keyifle yolculuk etmeye başladığı 2022 yılını geride bırakıyoruz. Geriye dönüp baktığınızda, “tüm zorluklara rağmen güzel bir yıldı” diyebileceğiniz günler geçirdiğinizi umuyorum.

Pegasus Hava Yolları olarak, bu yıl da siz değerli misafirlerimiz için çalıştık. Uçuş ağımızı yurt içi ve yurt dışı yeni hatlarla, filomuzu ise yeni nesil uçaklarla genişletmeye devam ettik. IATA’nın “2050’ye Kadar Net Sıfır Karbon Emisyonu” hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı hızlandırdık. Dijital dönüşümümüze ve kapsayıcılık ve çeşitlilik başlığıyla ilgili çalışmalarımıza son hız devam ettik. Çalışmalarımızı ulusal ve uluslararası çapta aldığımız önemli ödüllerle taçlandırdık.

4,5 yaş ortalamasına sahip 96 uçağımızla Türkiye’nin en genç filosuna sahip olmaktan ve siz değerli misafirlerimizi 36’sı yurt içinde, 89’u yurt dışında olmak üzere toplam 47 ülkede 125 noktaya ulaştırmaktan mutluluk duyuyoruz.

2023 yılında da yapılacak çok şey, gidilecek çok yol var. Filomuzu yeni nesil uçaklarla genişletmeye ve gençleştirmeye, teknoloji ve insana yaptığımız yatırımla fark yaratmaya, sürdürülebilir havacılığı desteklemeye, kapsayıcılık ve çeşitlilik konusuna öncülük etmeye devam edeceğiz. “Türkiye’nin dijital hava yolu” olarak, misafir deneyimini odak alan yaklaşımımızla, seyahat deneyiminizi kolaylaştıracak dijital teknolojiler ve benzersiz yenilikler sunmayı sürdüreceğiz. Çünkü bizim en önemli değerimiz sizsiniz…

Bu yıl da bizi tercih ettiğiniz, güveninizi bizden esirgemediğiniz için size gönülden teşekkür ediyor, sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk, neşe ve huzur dolu bir yıl geçirmenizi diliyorum.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir