1. Anasayfa
 2. HSM

Amerikalı Sun Country Airlines Uçağı Sabiha Gökçen'de Ne Yapıyor?

Amerikalı Sun Country Airlines Uçağı Sabiha Gökçen’de Ne Yapıyor?
0

Bilindiği üzere Pegasus Airlines önümüzdeki yıllarda tamamı Airbus olan uçakların yer aldığı bir filo ile yoluna devam edecek. Bu sebeple filoda yer alan Boeing uçaklar filodan zamanla ayrılmaya devam ediyor.

TC-CPL tescilli 10 yaşındaki Boeing 737-800 tipi uçak Amerikalı düşük maliyetli havayolu şirketi Sun Country Airlines’a transfer oldu. Uçuşlarına ABD’de devam edecek.

Kısa süre süre PC34 ile Sabiha Gökçen – Ankara uçuşu yapıldı, birazdan da PC35 ile Ankara – Sabiha Gökçen uçuşu yapılacak. Muhtemelen bu uçuşlarda çeşitli kontroller yapılıyor ve tahminlere göre bu uçuşlar sonrasında uçak ABD yolcusu olacak. PC34/PC35 uçuşlarında yolcu bulunmuyor. Özel olarak araştırmalarımız sonucu uçak içerisindeki tüm koltukların söküldüğünü öğrendik. Eski konfigürasyonda 189 ekonomi koltuk vardı, yenisinde de bu planlanıyor ancak Sun Country Airlines’in koltuk markası veya yapısının farklı olduğu düşünülüyor.

TC-CPL’nin ayrılması ile Pegasus’un filosunda 11’i Boeing olmak üzere toplam 106 uçağı kaldı. Bu yıl yeni Airbus uçak teslimatları da yapılacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir