1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

Yolcu, Kafasını Lavaboya Vurdu

Yolcu, Kafasını Lavaboya Vurdu
0

Antalya – Moskova charter seferini yapan Corendon Airlines’ın Boeing B737-8 MAX tipi uçağında, uçuş sırasında kendini kötü hissettiğini söyleyerek lavaboya girdi. Durumu giderek kötüleşen yolcu, önce kafasını lavaboya çarptı ve ardından kendi imkanlarıyla lavabodan çıktıktan sonra bayıldı.

Kabin ekibi, bayılan yolcuya ilk müdahaleyi yapmaya çalıştı. Bu sırada uçakta bulunan bir hemşire de yolcuya müdahale etmek istedi. Hemşire, yolcunun kalp kriz belirtileri gösterdiğini ve acil müdahaleye ihtiyacı olduğunu savundu.

Ancak kabin ekibi, hemşirenin tıbbi diplomasının olmadığını gerekçe göstererek müdahale etmesine izin vermedi. Bu durum hemşire ile kabin ekibi arasında gerginliğe yol açtı. Hemşire, yolcunun durumunun kritik olduğunu ve acil iniş yapılması gerektiğini ısrarla savundu.

Pilotlar, yaşanan durum karşısında Litvanya’ya acil iniş kararı aldı. Uçak Litvanya’ya indikten sonra sağlık ekipleri yolcuya müdahale etti. Hasta yolcu ambulansla hastaneye kaldırılırken uçuş 1.5 saatlik gecikmeyle Litvanya’dan ayrıldı.

Uçuşta bulunan görgü tanıkları, kabin ekibinin yolcuya müdahalede geciktiğini ve hemşirenin müdahale etmesine izin vermediklerini iddia etti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir