1. Anasayfa
 2. Haberler

Yolcu İnmeyen Havalimanları

Yolcu İnmeyen Havalimanları
0

Türkiye’de ticari uçuşların yapıldığı 57 farklı havalimanı bulunuyor. Geçtiğimiz yıla göre bu meydanlara yapılan uçuş sayılarının ortalama %11 arttığı açıklandı ancak bazı havalimanlarına henüz uçuş yapılmıyor veya yolcu taşınmıyor. Peki bu meydanlar hangileri ? HavaSosyalMedya ekibi olarak sizler için derledik.

1) Balıkesir Merkez Havalimanı

2007 yılında açılan ve daha sonradan yeni terminal binası kazandırılan Balıkesir Merkez Havalimanı’na yılın ilk 8 ayında hiç bir tarifeli uçuş yapılmadı. Bölge milletvekilleri, havayolu şirketleri ile görüşmeler yaparak havalimanına uçuş başlatılmasını talep ediyor. 2024 yılında buradan tarifeli uçuşların yapılması bekleniyor ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

2) Gökçeada Havaalanı

2010 yılında açılan ve kısa süreli tarifeli uçuşlar alan Gökçeada Havaalanına neredeyse 10 yıldır uçuş yapılmadı. Sadece acil durumlarda kullanılan havaalanı, yine bu yıl sıfır çeken havalimanları arasında yer alıyor.

3) Uşak Havaalanı

2011 yılına kadar hizmet veren ve ardından yıllar içerisinde ara ara tarifeli uçuşların yapıldığı Uşak Havaalanında bu yıl içinde tarifeli uçuş yapılmadı. Şirketlerin Zafer Havalimanı’na uçmasıyla, atıl hâle gelen liman, havayolu şirketleri tarafından eğitimlerde kullanılıyor. Özellikle THY’nin yolcu uçaklarıyla çeşitli eğitim uçuşları burada yapılıyor.

Cengiz Topel Havalimanı, Göçmenler İçin Kullanıldı

Geçtiğimiz yıllarda Trabzon uçuşları bulunan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’na iki yıldır tarifeli uçuşlar yapılmıyor. Havalimanı, daha çok göçmenlerin sınır dışı edilmesinde kullanıldı. Havalimanına bu yıl umre yolcuları için de kullanıldığı görüldü.

Eskişehir’de Yolcu Sayısı Azaldı

Eskişehir Teknik Üniversitesi içerisinde yer alan ve sadece Belçika’dan yapılan tarifeli uçuşlara ev sahipliği yapan Hasan Polatkan Havalimanında bu yıl yolcu sayısının azaldığı görüldü. Bölgedeki Zafer Havalimanı’na uçuşların kaydırılması, özellikle gurbetçiler tarafından sıklıkla eleştirilmişti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir