1. Anasayfa
 2. Haberler

Yeni havayolu şirketi kuruluyor

Yeni havayolu şirketi kuruluyor
0

“MAVİ GİRNE HAVAYOLLARI”

KKTC Bakanlar Kurulu, milli hava yolu şirketinin kurulması için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’na yetki verdi. Türkiye medyasına konuşan Arıklı, yeni milli havayolunun adını açıkladı:

Bakanlar Kurulu, milli hava yolu şirketinin kurulması için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’na yetki verdi. Türkiye medyasına konuşan Arıklı, yeni milli havayolunun adını açıkladı:

15 KASIM’DA ÜÇ ÖNEMLİ GELİŞME OLABİLİR

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, yeni havalimanında 29 Ekim’de deneme uçuşlarının gerçekleştirileceğini, 15 Kasım’da da 3 önemli uçuşun havalimanına yapılmasının planlandığını söyledi. Arıklı, ’15 Kasım’da belki Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan oraya iner, belki Rus uçakları oraya iner. Kendi milli havayolu şirketimizi de kurmak için son hazırlıklara geldik ve havayolu şirketimizin de uçağının piste inmesini bekliyoruz. Umarım üçü birden olur” dedi.

RUSYA’DAN İKİ HAVAYOLU İLE GÖRÜŞÜLÜYOR

ABD’nin GKRY’ne silah ambargosunun kaldırmasının ardından önceden iyi olan Güney Kıbrıs ve Rusya ilişkilerinin gerildiğini belirten Arıklı, Rus uçaklarının KKTC’ye inmesinin siyasi açıdan önemli bir mesaj içereceğine vurgu yaptı. Siyasi iradenin sağlanmasıyla Ercan Havalimanı’na uçuşların gerçekleştirilmesinde bir engel olmayacağını belirten Arıklı, Rusya uçuşlarının KKTC’nin ekonomisine önemli derecede olumlu etkisi olacağını söyledi.

MAVİ GİRNE HAVAYOLU’NUN 5 UÇAĞI OLACAK

Milli havayolu şirketinin kurulmasında da önemli bir aşamaya gelindiğini ve neredeyse tamamlandığını belirten Arıklı, havayolu şirketinin adını da duyurdu. Bakan Arıklı, “Yeni havayolumuzun ismi ‘Mavi Girne Havayolları’ olacak. 15 Kasım’a yetiştirmeye çalışıyoruz ve aksilik görünmüyor. 5 Uçakla başlayacak ve sonrasında daha da büyümesini hedefliyoruz” dedi.

İLK SEFER TRABZON’A

İlk etapta Türkiye’ye uçuşların yapılacağına işaret eden Arıklı, ilk seferlerden birinin Trabzon’a gerçekleştirileceğini de müjdeledi. Bakan Arıklı, “Adana, İstanbul, Ankara gibi lokasyonlara uçuşlarımız var fakat ülkemizde ciddi bir Karadenizli olup yaşayan var ve Karadeniz’e gitmek istediklerinde ciddi bir zaman kaybı ve para kaybına uğruyorlar. Yeni kuracağımız hava yolu şirketi de ilk seferlerinden bir tanesini inşallah Trabzon’a yapacak” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir