1. Anasayfa
 2. Haberler

WizzAir, İstanbul’un Turist Sayısını Arttıracak

WizzAir, İstanbul’un Turist Sayısını Arttıracak
0

Macaristan merkezli Wizz Air’in seferlere başlaması ile ilgili olarak İstanbul Havalimanı’nda bugün bir basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA Havacılık Geliştirme Direktörü Majid Khan, Avrupa’nın en büyük havalimanı konumundaki İstanbul Havalimanı’na 82 hava yolunun sefer yaptığını belirterek, Wizz Air’in 83’ncü hava yolu olacağını söyledi. İGA’nin yolcu sayısı ve yolcu memnuniyeti açısından elde ettiği başarıyı sürdüreceğinin altını çizen Khan, “İstanbul’un turizm potansiyelinin kullanılması açısından eksik olan noktalardan bir tanesi noktandan noktaya uçuşlar. Wizz Air’in seferlere başlamasıyla bu potansiyeli kullanmaya başlayacağız. İGA’nin kapasite kısıtlaması yok. Bütün potansiyel hava yolları ile çalışabilir, İstanbul’a ve Türkiye’ye gelen turist sayısını arttırabiliriz” dedi.

Wizz Air Network Planlama Direktörü Evelin Jeckel ise 18 yıl önce kurulan havayolu şirketinin Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu haline geldiğini belirterek, “Biz insanları A noktasında B noktasına bağlıyoruz. Transfer yolcu aramıyoruz. Yolcuları çok düşük maliyetlere uçurmaya çalışıyoruz. Mart ayından itibaren Macaristan’ın başkenti Budapeşte, Romanya’nın Yaş ve İngiltere’nin başkenti Londra’daki Luton ve Gatwick Havalimanlarından İstanbul Havalimanı’na karşılıklı seferlere başlayacağız. İstanbul Havalimanı’na daha önce uçmamıştık. Bizim için önemli bir kilometre taşı. Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Mart’tan itibaren bu destinasyonlara çok cazip ücretlerle uçabileceksiniz. Türkiye, Avrupalılar için popüler bir destinasyon. Pazara 400 bin koltuk sunmuş olacağız” dedi.

Wizz Air bilet fiyatlarını da açıkladı. Havayolunu tercih eden yolcular, Macaristan’ın başkenti Budapeşte ve Romanya’nın Yaş kentine 24.99 Euro, Londra Gatwick ve Luton havalimanlarına 39.99 Euro’ya bilet alabilecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir