1. Anasayfa
 2. Haberler

Uzay ve havacılık yatırımları için Ankara’da acele kamulaştırma yapılacak

Uzay ve havacılık yatırımları için Ankara’da acele kamulaştırma yapılacak
0

Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi üretim yatırımları için TUSAŞ ve Mürted’e komşu 2 milyon 417 bin metrekare büyüklüğünde alan ‘acele’ kamulaştırıldı.
Ankara’nın Sincan ve Kahramankazan ilçelerinde bulunan özel mülkiyete konu taşınmazların, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında gerçekleştirilecek yatırım faaliyetleri için acele kamulaştırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Ankara’nın Sincan ilçesi, İlyakut Mahallesi ile Kahramankazan ilçesi, Saray ve Fethiye Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli listede kamulaştırma bilgileri gösterilen özel mülkiyete konu taşınmazların, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında gerçekleştirilecek yatırım faaliyetleri için ihtiyaç duyulan üretim alanlarının oluşturulması amacıyla Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

İHA’nın haberine göre; söz konusu kararın 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince alındığı belirtildi.

[via Birgün]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir