1. Anasayfa
 2. Haberler

UPS, İstanbul’a Yaptığı 300. Uçuşu Kutladı

UPS, İstanbul’a Yaptığı 300. Uçuşu Kutladı
0

Geçtiğimiz yıl 1 Kasım itibariyleTürkiye’deki KOBİ’leri ve girişimcileri kendi uçağıyla dış pazarlara uçurmaya başlayan UPS, İstanbul Havalimanı Kargo bölümünde bulunan merkezinde 300. uçuşu kutladı.

Haftanın 6 günü İstanbul-Köln arası sefer yapmaya başlayan uçak ile Türkiye’deki ihracatçıların gönderileri Köln aktarma merkezinden tüm dünyada UPS operasyonlarının bulunduğu 220 ülke ve bölgeye daha hızlı ve daha verimli bir bağlantı ile ulaşmaya başladı.

Bu sayede, UPS müşterileri kısalan teslimat sürelerinden yararlanabiliyor.

Bu yatırım sayesinde ihracat operasyonlarında yüzde 40’lık bir kapasite artışı sağlanırken UPS uçağı Türk ihracatçısının dünyaya daha hızlı ve daha kolay bağlanmasına katkı sağlıyor.

300. uçuş için bir açıklama yapan UPS Doğu Avrupa Başkanı Kim Ruymbeke şunları söyledi: “Türkiye bizim için Avrupa’daki en önemli pazarlar arasında yer alıyor. Yakın bir geçmişte İstanbul Havalimanı’ndaki operasyonlarımızı genişlettiğimizi duyurmuştuk. Hayata geçirdiğimiz son genişleme ile birlikte 2018 yılından bu yana on kat artan operasyonel kapasitemizi ikiye katlamış olduk. Türkiye’deki müşterilerimizin daha başarılı olabilmesi ve onları daha hızlı ve daha rekabetçi hale getirmek için birinci sınıf ulaşım ağımıza sürekli olarak yatırım yapıyoruz. İhracat alanında verimli bir şekilde genişlemeye ve kapasite artırımına yardımcı olan Türkiye’deki operasyonumuzun ve ihracat yapan müşterilerimizin yeni başarı hikayeleri yazacağına inanıyoruz” dedi.

İstanbul Havalimanı’ndaki törende konuşan UPS Türkiye Ülke Müdürü Engin Kolat, “Türkiye’nin ihracat potansiyeline ve üretim kapasitesine güveniyoruz o yüzden bundan tam bir yıl önce kendi uçağımız ile ülkemizdeki ihracatçıları tüm dünyaya taşımak üzere önemli bir adım atmıştık. Bugün, o adımın üzerine UPS Havayolları’na ait uçağımız ile tam 300 uçuş gerçekleştirdik. Bu 300 uçuşta sadece gönderileri değil, çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimizin işlerini büyütme potansiyellerini, gelecek planlarını ve umutlarını da taşıdık. Ülkemizin ihracat potansiyeline ve bu topraklarda büyüttüğümüz değere gönülden inanıyoruz. Başta kadınlar ve gençler olmak üzere çözüm, hizmet ve tüm dünyayı kapsayan ağımız ile tüm girişimcilerimizin yanındayız. Müşterilerimiz için önemli olanı en hızlı ve en güvenli şekilde taşıma taahhüdümüzü yerine getirmek için yatırımlarımıza devam edeceğiz. Ülkemizden çıkan değeri küresel pazarlarla buluşturduğumuz için gururluyuz” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir