HaberlerYabancı Havayolları

Uçakları sökmeye başladılar – Rusya

Uçakları sökmeye başladılar

Geçtiğimiz gün Avrupa tarafında yayınlanan raporlarda, Rusya’nın havacılıkta yedek parça sıkıntısı yaşadığını ve birkaç aya uçakları sökmeye başlaması beklendiği belirtilmişti.
Süreç hızlı ilerlemiş görünüyor.

Yönetim, çalışan uçaklarını sökmeye başladı.
Çoğu ülkenin hava sahasını tamamen Rusya’ya kapatmaya başlaması, açık olanların da kapatmaya hazırlanması derken yedek parça tedariği sıkıntısı nedeniyle Rus şirketler zor durumda idi.
Sahipleri tarafından çağrılan fakat sahiplerine geri gönderilmediği için “çalıntı” durumuna düşen uçaklar, yakın zamanda dostu Çin’in sahasına dahi giremez oldu

Yakın zamanda “öngörü” seviyesinde olan söküm işlemlerine yönelik, ilk doğrulanmış raporlar geldi ve birden fazla uçağın sökülmeye başlandığını gösteriyor.
Birden fazla B737 ve A320 söküme kurban gitti. Aeroflot’ta 7 adet A350 mevcut ve SimpleFlying de, durumu doğrulayarak, işgalin başladığı gün teslim edilen A350’nin söküme gittiği belirtiliyor

Sadece Batı yapımı değil kendi Sukhoi Superjet 100’lerinde de söküm için hangara çekildiği bilgisi mevcut. Uzmanlar bu noktada, yedek parça sıkıntısı kaynaklı bir durum olduğunu ve yerli firmanın dahi bakımına engel durumlar olabileceğini belirtiyor.
Tüm bu durumlar göz önüne alındığında ülkede sektörün fazlaca zor durumda olduğu görülüyor

[via Thedrive]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu