1. Anasayfa
 2. Haberler

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü Etkinliklerine Katıldı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü Etkinliklerine Katıldı.
0

Türk Hava Yolları’nın Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü etkinlikleri kapsamında kabin ekipleri ile bir araya geldi. Türk Hava Yolları Ekip Terminali’ndeki etkinliğe Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Genel Müdür Yardımcısı (Uçuş İşletme) Mehmet Kadaifçiler ve Kabin Hizmetleri Başkanı Özlem Öncel de katıldı.

Ekip terminalinde günün anlam ve önemine ilişkin çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kabin ekiplerinden oluşan orkestra, gün boyunca eğlenceli melodiler eşliğinde sergilediği müzik dinletisi ile uçuş görevleri öncesinde uçuş ve kabin ekiplerine keyifli anlar yaşattı.

Etkinlikte, Dünya Kabin Memurları Günü’ne özel bir konuşma yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ‘’Gökyüzünün gülen yüzleri, siz değerli arkadaşlarımızın Dünya Kabin Memurları Günü’nü kutluyorum. Zor günlerde şirketimiz için sergilediğiniz çaba ve misafirlerimizi ağırlarken gösterdiğiniz tebessüm için teşekkür ediyorum. Sizler de fark ediyorsunuz, pandemi öncesinde arı gibi çalıştığımız günlere yeniden döndük hatta tarihi rekora doğru uçuyoruz. Her biri ayrı bir enerjiyle çalışan uçuş ekiplerimize rekora uçmamızda sağlayacakları katkılardan son derece eminiz. Bugün birlikte çalıştığımız gibi gelecekte ulaşacağımız başarılı sonuçları da birlikte kutlayacağımızdan şüpheniz olmasın. Tüm uçuşlarınızda sağlık ve emniyet diliyorum, iyi ki varsınız.’’ dedi. Kabin ekipleriyle yakından ilgilenen Ahmet Bolat ve Bilal Ekşi, fotoğraf çekimi sonrası görevlerinde yüksek performans gösteren kabin ekiplerine hediyeler takdim ederek, uçuşlarına çiçeklerle uğurladı.

31 Mayıs 1980 yılında profesyonel meslek olarak kabul edilen Kabin Memurluğu, Türkiye’de 1999 yılından bu yana her yıl 31 Mayıs’ta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Misafirlerini ilk kez 1933 yılında, 8 kişilik kabin ekibi ile bulutların üzerine taşıyan bayrak taşıyıcı, bugün 12400 kişilik kabin ekibi ailesiyle bu özel günü kutladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir