1. Anasayfa
 2. Haberler

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’ya Japonya Devlet Nişanı

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’ya Japonya Devlet Nişanı
0

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’ya, Japonya Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro tarafından “Altın Işıklar Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı takdim edildi. Aycı, Japonya Devlet Nişanı ile taltif edilen altıncı Türk olarak tarihe geçti.

Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen törende “Altın Işıklar Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı M. İlker Aycı’ya Japonya Başbakanı Başdanışmanı ve Büyükelçi Suzuki Kazuhiro tarafından takdim edildi. Japonya imparatoru adına verilen devlet nişanını alan en genç isim olan M. İlker Aycının bu nişana layık görülmesinde başta ekonomi ve kültürel alanda olmak üzere Türkiye ve Japonya arasındaki iş birliğini geliştirmeye yönelik çalışmaları rol oynadı.

Törende, Japonya Başbakanı Özel Danışmanı IJIMA Isao, Japon Büyükelçi Suzuki Kazuhiro, Japonya Başkonsolosu Hisao Nishimaki, Türkiye Cumhuriyeti ABD Büyükelçisi Murat Mercan, Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Salim Arda Ermut, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Nail Olpak, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, spor yazarı ve sunucu Güntekin Onay, İlker Aycı’nın eşi Tuğçe Aycı, tebrik konuşması yaptı.

Nişan Beratının okunmasının ardından, M. İlker Aycı’ya, “Altın Işıklar Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı tevdii edildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir