1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

Türk Hava Yolları ve Vietnam Hava Yolları, İş birliğini güçlendirmek adına ‘’Mutabakat Bildirisi’’ İmzaladı.

Türk Hava Yolları ve Vietnam Hava Yolları, İş birliğini güçlendirmek adına ‘’Mutabakat Bildirisi’’ İmzaladı.
0

Türk Hava Yolları ve Vietnam Hava Yolları, İş birliğini güçlendirmek adına ‘’Mutabakat Bildirisi’’ İmzaladıDünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu Türk Hava Yolları ve Vietnam Hava Yolları, İngiltere’de 18 Temmuz günü başlayan Farnborough Havacılık Fuarı’nda ikili ilişkileri güçlendirmek adına bir ‘’Mutabakat Bildirisi’’ imzaladı. İki ulusal bayrak taşıyıcı arasındaki iş birliği, ülkeler arası uygun bağlantılar oluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda Vietnam, Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu bölgeleri arasındaki ekonomik, kültürel ve sosyal ilişkilere de ivme kazandıracak.

İmzalanan bildiriye göre; Türk Hava Yolları ve Vietnam Hava Yolları, yolcu ve kargo taşımacılığında halihazırdaki iş birliklerini Hanoi/Ho Chi Minh City- İstanbul arasındaki uçuşlarda codeshare ortaklığı üzerinde çalışarak genişletecek. Bu sayede misafirler, her iki havayolunun ağında yeni destinasyonlar keşfetme seçeneğine sahip olacak. Ayrıca 2023’te yürürlüğe girmesi beklenen codeshare ortaklığının kargo taşımacılığı alanında daha fazla iş birliği imkanlarına zemin hazırlayacağı öngörülüyor.

Bildiriye ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdür (Yatırım & Teknoloji) Yardımcısı Levent Konukçu; “Pandeminin havacılık sektörüne getirdiği krizin etkilerinden kurtulurken, havayolları arasındaki iş birliğinin ne kadar önemli olduğunun tekrar farkına vardık. Vietnam Hava Yolları ile hem kargo hem de yolcu alanlarında genişleyen iş birliğimizi oldukça önemsiyoruz. Ortak hedef ve beklentimiz, ilişkileri birçok alanda zenginleştirmek ve misafirlerimize daha fazla alternatif sunmaktır. Türk Hava Yolları olarak bu düşünceyle, iki ülke arasındaki ilişkilerin derinleşmesine hizmet edecek bir ‘’Mutabakat Bildirisi’’ imzaladık.’’ dedi.Vietnam Hava Yolları Genel Müdürü Sayın Le Hong Ha ise konuya ilişkin; “Türk Hava Yolları ile iş birliğini sürdürmekten ve genişletmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. İki bayrak taşıyıcı arasındaki iş birliği yolcularımıza büyük faydalar sağlayacak; Vietnam, Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu bölgelerindeki havacılık bağlantılarını, ekonomik ve kültürel ilişkileri perçinleyecektir. Bu aynı zamanda Vietnam Hava Yolları’nın küresel iş birliğini güçlendirme, rota ağını genişletme, pandemi sonrası ekonomiyi kurtarma ve yeni gelişme fırsatlarını yakalama çabasıdır.” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir