1. Anasayfa
 2. Haberler

Türk Hava Yolları ve MIAT Mongolian Hava Yolları’ndan Kod Paylaşımı Anlaşması

Türk Hava Yolları ve MIAT Mongolian Hava Yolları’ndan Kod Paylaşımı Anlaşması
0

Bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları (TK) ile Moğolistan’ın bayrak taşıyıcısı MIAT Mongolian Airlines (OM) imzaladıkları ortak uçuş anlaşmasıyla yolcularına, Türkiye ve Moğolistan arasında direkt uçuşlarda ve İstanbul bağlantılı öte nokta uçuşlarında daha fazla alternatif sunacak.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EKŞİ, “Her iki bayrak taşıyıcısı, söz konusu kod paylaşımı anlaşmasını imzalayarak ve İstanbul ile Ulanbator arasındaki seferleri karşılıklı olarak artırarak iş birliklerini pekiştirdi. Sonuç olarak, daha fazla Türk ve Moğol yolcu bu iki eşsiz ve güzel ülkeyi, Türkiye ve Moğolistan’ı ziyaret edebilecek. Ayrıca, yeni imzalanan codeshare anlaşmasındaki mevcut İstanbul bağlantılı öte noktalar sayesinde daha fazla destinasyonu MIAT Mongolian Havayolları’yla birlikte birbirine bağlayacağız.” dedi.

MIAT Mongolian Hava Yolları CEO’su Munhktamir imzalanan anlaşmayla ilgili olarak “Bu, her iki şirketin iş birliğinde önemli bir kilometre taşıdır. Anlaşma, her iki havayolunun müşterilerine daha fazla seçenek ve bağlantı olanağı sağlayacak. Türk Hava Yolları, geniş uçuş ağına sahip dünya çapında önemli bir havayolu şirketidir ve böylesine seçkin bir havayolu ile iş birliği yapmak bizim için büyük bir ayrıcalıktır.”

Bu karşılıklı düzenlemeyle, Türk Hava Yolları, MIAT Mongolian Hava Yolları tarafından ortak gerçekleştirilen İstanbul-Ulanbator-İstanbul seferlerinde “TK” kodunu kullanacak. MIAT Mongolian Hava Yolları da, Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Ulanbator-İstanbul seferleri ile birlikte Türk Hava Yolları’nın İstanbul bağlantılı 10 öte noktasına “OM” koduyla uçuş gerçekleştirebilecek. MIAT Mongolian Hava Yolları yolcuları, Türk Hava Yolları’nın geniş uçuş ağı üzerinden İstanbul ötesinde birçok noktaya ulaşabilecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir