1. Anasayfa
 2. AJet

Türk Hava Yolları ve AnadoluJet’in Yeni Uçakları Hazırlanıyor

Türk Hava Yolları ve AnadoluJet’in Yeni Uçakları Hazırlanıyor
0

Türk Hava Yolları A.O, bu yıl filosunu arttırmaya devam ediyor. Şirket şu ana kadar 4 A321neo, 3 A320neo, 7 B737 MAX ve 6 A350-900 tipi uçağı filosuna katmayı başardı. Şirketin yıl sonuna kadar almayı planladığı uçaklar ise hazirlanmaya devam ediyor.

Türk Hava Yolları adına Airbus’ın Almanya’daki fabrikasında üretimi tamamlanan ve hali hazırda uçuş testleri devam eden TC-LTN tescilli A321neo, havacılık fotoğrafçısı Tobias Gudat tarafından görüntülendi.

Airbus, uçakları teslim etmeden önce ilk olarak kendi pilotları ile test yapıyor. Daha sonra ise uçağı teslim almaya gelen şirket pilotları ve Airbus pilotları birlikte bir uçuş düzenliyor (müşteri kabul uçuşu), uçak daha sonra sorunsuz bir şekilde havayoluna teslim ediliyor.

Ayrıca THY markası AnadoluJet ise filosunu gençleştirmeye devam ediyor. Havayolu bu yıl 3 A320neo, 2 A321neo ve 7 adet B737 MAX’i filoya katmayı başardı.

Daha önceden Vietnam merkezli VietJet için üretilen ancak havayolunun mali gerekçeler göstererek teslim alamadığı uçaklar için AnadoluJet devreye girmişti. Vietjet için üretilen 2’den fazla uçağın AnadoluJet’e gitmesi planlanıyor. Uçaklardan birisi şirkete teslim edilmişti. TC-LUA tescilli A321neo ise yine Airbus’ın Almanya’daki fabrikasında testlerine devam ediyor

Uçak, AnadoluJet’e teslim edilmesinin ardından İstanbul’a getirilecek ve üstündeki VietJet boyaması sökülecek. Uçağın İstanbul’daki tescil ve kabul prosedürlerinin ardından Sabiha Gökçen çıkışlı uçuşlara verilmesi planlanıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir