1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

Türk Hava Yolları ve Air Seychelles ortak uçuş anlaşmasına imza attı.

Türk Hava Yolları ve Air Seychelles ortak uçuş anlaşmasına imza attı.
0

Türkiye’nin ve Seyşeller’in bayrak taşıyıcı havayolları Türk Hava Yolları ve Air Seychelles ortak uçuş gerçekleştirmek üzere kod paylaşımı anlaşmasına imza attılar.
Türk Hava Yolları Genel Yönetim Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, taraflar adına imzaları Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Air Seychelles Acting CEO’su Sandy Benoiton attı.

İş birliğiyle ilgili görüş bildiren Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; “İmzalanan anlaşmayla iki ülke bayrak taşıyıcıları olarak, yolcularımıza esnek seyahat olanaklarından yararlanma imkânı sunuyoruz. İnanıyorum ki bu iş birliğimiz yalnızca ticaret alanında değil kültür-turizm alanında da oldukça önemli kazanımlar sağlayacaktır.” dedi.

Air Seychelles Acting CEO, Mr. Benoiton ise anlaşmaya dair; “Air Seychelles olarak Mahe ve Praslin arasındaki iç hat uçuşlarımızda TK kodunu sunarak, Seyşeller’in en büyük ikinci adasına sorunsuz seyahat için tek bir bilet işlemine izin vermekten heyecan duymaktayız. Ayrıca, bu iş birliği sayesinde Air Seychelles HM kodu Avrupa ve Orta Doğu’daki önemli şehirlerde görünecek ve yolcularımıza daha fazla seçenek ve seyahat tarihi esnekliği sunmamıza olanak tanıyacak.” şeklinde görüş bildirdi.

15 Ekim 2022 tarihinden itibaren resmen yürürlüğe girecek kod paylaşım anlaşmasıyla, Türk Hava Yolları ve Air Seychelles arasındaki ticari iş birliğinin genişletilmesi, her iki havayolunun yolcularına daha fazla seyahat seçeneği sunması amaçlanıyor.

Anlaşmaya göre iki havayolu şirketi arasında, Air Seychelles’in uçuş gerçekleştirdiği Mahe – Praslin hattı ile Türk Hava Yolları’nın uçuş icra ettiği İstanbul – Mahe, İstanbul – Tel Aviv ve İstanbul – Paris parkurlarında kod paylaşımı yapılabilecek. İlerleyen süreçte, anlaşmanın genişletilmesi planlanıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir