1. Anasayfa
 2. Haberler

TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK A.Ş. HONEYWELL İLE KOMPONENT BAKIM ALANINDAKİ İŞ BİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRİYOR

TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK A.Ş. HONEYWELL İLE KOMPONENT BAKIM ALANINDAKİ İŞ BİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRİYOR
0

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Airbus A320 tipi uçaklarda kullanılan Honeywell 131-9A APU (Auxiliary Power Unit – Yardımcı Güç Ünitesi) komponenti için bakım, onarım ve revizyon hizmetleri sunacak.

Honeywell’in “Lisanslı Tamir İstasyonu” olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., yetki lisansının içeriğini genişletmeye devam ediyor. Boeing 737 tipi uçaklarda kullanılan Honeywell 131-9B APU’larına yetkili bakım merkezi olarak 2008 yılından bu yana hizmet veren Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., 131-9 tipi APU’lar üzerindeki tecrübesini Airbus tipi uçaklarda kullanılan aynı tip APU’lara aktaracak.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. anlaşma kapsamında; 131-9A ve 131-9B APU modellerinin bakım, onarım ve revizyon işlemlerini yetkili merkez olarak yürütecek. Bu anlaşmadan önce APU’larını bölge dışındaki tesislere göndermek zorunda kalan bölgedeki Airbus A320 ve Boeing 737 tipi uçak işletmecileri bundan böyle ilgili APU tipleri hususunda ihtiyaç duydukları bakım, onarım ve revizyon işlemlerini Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. tesislerinde yaptırabilecekler.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut, “2008 yılından bu yana Honeywell 131-9B APU’ları için yetkili bakım merkezi olarak hizmet veriyoruz. 131-9A APU modeli için yaptığımız bu anlaşmanın Honeywell ile olan ortaklığımızı daha da güçlendireceğine inanıyorum. Komponent bakım-onarım alanında sahip olduğumuz tecrübe ile APU komponentleri için yüksek kaliteli, zamanında, güvenilir ve uygun maliyetli hizmetler sunarak müşterilerimize operasyonel verimliliklerini artırmaları hususunda katkı sağlayacağımızdan şüphem yok.” dedi.

Honeywell’in Türkiye, İsrail ve Orta Asya Başkanı Uygar Doyuran, imzalanan bu yeni anlaşmaya ilişkin yapmış olduğu açıklamada “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile uzun süredir devam eden bir ortaklığımız var. 131-9 APU’larımız için bakım, onarım ve revizyon hizmetini Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. iş birliği ile bölgedeki müşterilerimize daha hızlı ve daha erişilebilir olarak sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni anlaşma ile ortaklığımızın daha da güçleneceğine inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

İlk APU modelini 1950 yılında üreten Honeywell, geçen 72 yıl içerisinde 100.000’den fazla APU üretti. 36.000’den fazla APU, bugün hem sabit kanatlı hem de döner kanatlı olmak üzere 150’den fazla bölgesel, özel ve ticari hava aracında hizmet veriyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir