1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

Türk Hava Yolları, sunduğu hizmet standardıyla bir kez daha APEX World Class Ödülüne layık görüldü.

Türk Hava Yolları, sunduğu hizmet standardıyla bir kez daha APEX World Class Ödülüne layık görüldü.
0

Türk Hava Yolları dünyanın en güvenilir ve saygın havacılık organizasyonlarından biri olarak kabul gören APEX (Havayolları Yolcu Deneyimi Derneği) tarafından, sunduğu hizmet standardıyla bir kez daha APEX World Class ve “2023 Yılı Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” ödüllerine layık görüldü.

APEX Resmi Havayolu Değerlendirmelerinde dünya çapında yaklaşık 600 havayolunda yaklaşık 1 milyon uçuş yolcular tarafından derecelendirilerek sonuçlar belirleniyor. APEX’in YATES+ danışmanlığında sağlık güvenliği (safety – well being), sürdürülebilirlik (sustainability) ve misafir deneyimi (service – guest experience) kriterlerini baz alarak gerçekleştirdiği bağımsız denetimler sonucunda bayrak taşıcı marka üst üste ikinci kez APEX World Class ödülünün sahibi oldu.Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat yaptığı açıklamada, “APEX Resmi Havayolu Değerlendirmelerinde bu yıl 2. kez Apex World Class ödülünü almanın gururunu yaşıyoruz. Dünya çapında yalnız 8 havayolunun bu anlamlı ödüle layık görülmesi, başarımızın önemini ortaya koyuyor. Aynı zamanda bu yıl 6. kez 5 Yıldızlı Küresel Havayolu seçilmekten de mutluluk duyuyoruz. Emniyet, sürdürülebilirlik çerçevesinde misafirlerimizin beklenti ve memnuniyeti yönünde hizmetlerimizi şekillendirip, zenginleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve dünyada az sayıda havayoluna verilen APEX World Class 2023 ödüllerinde bu sene sadece 8 havayolu ödüle layık görüldü.

Ayrıca dünyanın en çok noktasına uçan, ülkemizin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları, yolcu değerlendirmeleriyle bu yıl altıncı kez “Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi.

APEX tarafından sunulan ödüller 26 Ekim Çarşamba günü ABD Kaliforniya, Long Beach’te gerçekleşen APEX/IFSA EXPO’da sahipleriyle buluştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir