1. Anasayfa
 2. Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları, personel maaşlarını %20 artırdı.

Türk Hava Yolları, personel maaşlarını %20 artırdı.
0

Türk Hava Yolları, 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne göre %16,4 (enflasyon + %1) oranında yapılması gereken ücret artışını, personeli lehine %20 olarak gerçekleştirilmesi kararı aldı. Bayrak taşıyıcı ilk 6 ayda çalışan ücretlerine yüzde 47,34 oranında zam yapmıştı.

Toplu iş sözleşmesiyle ilgi konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat “Rekorlar ve başarılarla geride bıraktığımız bir yılın ardından 90’ıncı yılımıza büyük heyecanlar ve hedeflerle başladık. Uçuş sayılarımız hem hedeflerimizin haklılığını gösteriyor hem de Türk Hava Yolları ailesi olarak hepimizin azmini ve gayretini artırıyor.

Tüm bu başarılara ise 90 yıllık tarihimizdeki her başarıda olduğu gibi siz değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte imza attık. Birlikteliğimizin önemini her fırsatta vurguluyor, sizlerin koşullarını her fırsatta iyileştirmeye çalışıyoruz. Bu amaca yönelik olarak ve İnsan Kaynakları Başkanlığımıza gelen geri bildirimler doğrultusunda Hava-İş Sendikası ile uzun süredir yürütmekte olduğumuz görüşmelerin başarıyla sonuçlandığını bildirmekten ve imzaladığımız ek protokolleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Türk Hava Yolları ile Hava-İş sendikası arasında imzalanan ek protokolle; 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne göre %16,4 (enflasyon + %1) oranında yapılacak olan ücret artışının %20 olarak yapılmasına; memur, uzman ve mühendis iş gruplarındaki unvanların çeşitlendirilmesine; memur, uzman ve mühendis şeflerimiz için farklılaşan şeflik tazminatlarının eşitlenmesine ve artırılmasına; refakatçi ve saatlik mazeret izinlerinin tanımlanmasına; iş, uçuş tazminatları kademelerinin yeniden düzenlenmesine ve tüm kademeler arası geçiş sürelerinin 2 yıl olarak güncellenmesine; sosyal yardım kalemlerinde enflasyon artışına ek olarak iyileştirmeler gerçekleştirilmesine; hamile idari izinli uçuş çalışanlarının ücretlerinde personel lehine düzenleme yapılmasına karar verildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir