1. Anasayfa
 2. Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları, Pantone İş Birliğiyle “Turkish Airlines Red’’i Tanıttı.

Türk Hava Yolları, Pantone İş Birliğiyle “Turkish Airlines Red’’i Tanıttı.
0

Türk Hava Yolları, Pantone İş Birliğiyle “Turkish Airlines Red’’i Tanıttı.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları, süregelen büyümesini ve küresel erişimini yansıtan önemli bir hamleyle, Türk Hava Yolları logosunun ikonik kırmızı rengini ön plana çıkarmak amacıyla, renk otoritesi Pantone Renk Enstitüsü™ ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği, havayolunun istikrarlı yolculuğunda farklı bir adımı simgelerken; marka kimliğinin her geçen gün güçlendiğini vurgulamayı hedefliyor.

“Turkish Airlines Red”in tanıtımı, Türk Hava Yolları’nın Melbourne’e ilk uçuşunu gerçekleştirmesi ve uçuş ağını 6 kıtaya genişletmesi de dahil olmak üzere, önemli kilometre taşlarına ulaşmaya devam ettiği bir dönemde gerçekleşti. Bu başarı, filosunun 450 uçağa ulaşmasıyla birleştiğinde Türk Hava Yolları’nın dünya çapında kültürleri, insanları ve destinasyonları birbirine bağlama konusundaki kararlılığının da altını çiziyor.

Bu başarıların özünü oluşturan “Turkish Airlines Red”, havayolunun dinamik yapısını ve Türk misafirperverliğinin sıcaklığını temsil ediyor. Bu renk, Türk Hava Yolları’nın benzersiz hizmet ve seyahat deneyimi sunmaya olan bağlılığını da vurguluyor.

İş birliğine ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları İletişim Başkanı Rafet Fatih Özgür; ‘’Türk Hava Yolları Kırmızısı’nı oluşturmak için Pantone Renk Enstitüsü ile yaptığımız iş birliği, markamızın gelişiminde önemli bir dönüm noktası. Bu yeni renk, sadece görsel kimliğimizi geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda genişleyen küresel ayak izimizi ve filomuzun büyümesini de kanıtlıyor. Bu durum aynı zamanda, kıtaları birbirine bağlama konusundaki mükemmellik ve yenilikçilik anlayışımızın bir işareti.’’ dedi.

Pantone Renk Enstitüsü™ Başkan Yardımcısı Laurie Pressman; “Türk Hava Yolları uçuş ağını dünya çapında 130 ülkeye genişletirken, “Turkish Airlines Red”in oluşturulmasında kendileriyle iş birliği yapmaktan büyük heyecan duyduk. Cesur tavrı ve öncü ruhuyla yeni deneyimlerin heyecanını vadeden bir kırmızı tonu olan ‘Turkish Airlines Red’ keşfedilmemiş olana doğru bir yolculuğa çıkma tutkumuzu uyandırıyor. Güçlü ve enerji dolu, dinamik bir kırmızı ton olan ‘Turkish Airlines Red’, ufkumuzu genişletiyor, kalplerimizi ve zihinlerimizi yaşamın bütünlüğüne açma arzumuzu harekete geçiriyor.” dedi.

Türk Hava Yolları, “Turkish Airlines Red” ile tescillemiş oldu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir