1. Anasayfa
 2. Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları İştiraki TCI, Uçak Kabinleri İçin Yepyeni Bir Ürün Olan pureLAV Lavatory’i Üretti.

Türk Hava Yolları İştiraki TCI, Uçak Kabinleri İçin Yepyeni Bir Ürün Olan pureLAV Lavatory’i Üretti.
0

Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş ve TUSAŞ ortaklığıyla 2010 yılında kurulan ve yolcu uçakları için Galley’ler üreten TCI, bu yıl kabin içi ürün gamını Lavatory olarak adlandırılan uçak tuvaleti modülüyle genişletiyor. Yapısal ve endüstriyel tasarımı TCI ekipleri tarafından gerçekleştirilen ürün Türkiye’nin ilk yerli uçak tuvalet modülü olma özelliğini taşıyor. pureLAV Lavatory, bu yıl ilk kez 14 Haziran tarihinde Hamburg Aircraft Interior Expo fuarında sektörün beğenisine sunuldu.

Yolcu uçaklarının ekonomi sınıfı için geliştirilen pureLAV, yolcuların uçuş anındaki ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlandı. Kovid_19 pandemisiyle oluşan ekonomi sınıfı kabin tuvaletlerindeki hijyen beklentilerini karşılayabilecek şekilde geliştirilen ürün sensörlü sifon, sensörlü armatür, pedallı çöp kovası, UVC sanitasyon teknolojisi, bakteri barındırmayan tezgâh ve yüzey özellikleriyle dikkat çekiyor.

Üretilen üründe ve detaylarda tercih edilen renkler mekandaki ferahlık ve hijyen hissini artırıyor. Genel tasarımdaki eklentisiz, az detaylı yüzey alanları kullanıcıya konforlu bir mekân deneyimi sunuyor.

Geniş bir kullanım hacmi sunan pureLAV, içerisinde kullanılan büyük aynalar sayesinde mekânı daha ferah kılıyor. Ayna arkası ve tezgâh altındaki endirekt LED ambiyans ışıklandırmalar ile daha konforlu ve şık bir aydınlatma sağlıyor.

Benzer ürünlere göre daha geniş bir hacim sunan tezgâh, akrilik bazlı malzemenin tüm teknik ve üretim özelliklerinden faydalanılarak tasarlandı. Farklı renk ve doku seçenekleri tek bir yüzeyde birleştirilebiliyor ve havayolu firmalarının kurumsal kimliklerini Lavatory içerisinde de uygulamalarına olanak sağlıyor.

Daha geniş evye ve ergonomik musluk yerleşimi ile kullanıcılar el temizliklerini rahatça gerçekleştirebiliyor. Yolculara sunulan kâğıt havlu ve peçeteler ergonomik açıdan kolay ulaşılabilirlik göz önünde bulundurularak konumlandırılmış.

Kullanıcı odaklı çözümler sunan pureLAV, yolcuların uçuş anındaki temel ihtiyaçları kadar mekandaki kullanıcı deneyiminin zenginleştirilmesine ve pureLAV’ı tercih eden havayolu firmalarının hedefledikleri hizmet kalitesinin artırılmasına katkı sağlıyor.

TCI geliştirdiği ürünler ve aldığı ihalelerle birlikte ‘Uçak Kabin İçi’ alanında dünyada önemli bir oyuncu haline gelme yolunda hızla ilerliyor. Bugüne kadar 200’ün üzerinde uçağa başta mutfak sistemleri olmak üzere çeşitli ürünler tasarlayıp üreten şirket; Boeing, Airbus, Stelia gibi sektörün öncü firmalarının tedarikçi kataloğunda yer almakta, böylece dünyadaki birçok havayolu ve uçak leasing firmasına hizmet vermektedir. 9 ülkeye ihracat yapan TCI, aynı zamanda Türk Hava Yolları, Sun Express, Lynx Air, Malaysia Airlines ve Donghai Airlines gibi havayollarının da önemli bir tedarikçisi ve destek sağlayıcısı konumuna gelmiştir. Uçak kabin içi ürünlerin tasarım, test, sertifikasyon ve üretimleri alanındaki uzmanlığını gün geçtikçe artıran TCI, Sabiha Gökçen yerleşkesinde 133 personeli ile faaliyet göstermektedir. Yakın gelecekte Cargo Container, Cargo Pallet, Overhead Bin, Side Wall Panel gibi diğer sektörel ürünlerle ürün gamını genişletmeyi hedefleyen TCI, alt yüklenicileriyle birlikte havacılık alanında önemli ihracat kalemleri oluşturmayı amaçlıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir