1. Anasayfa
 2. Haberler

Türk Hava Yolları, Icelandair ile Ortak Uçuş Anlaşması İmzaladı.

Türk Hava Yolları, Icelandair ile Ortak Uçuş Anlaşması İmzaladı.
0

Türk Hava Yolları, Icelandair ile imzaladığı ortak uçuş anlaşması ile yolcularına iyileştirilmiş bağlantı opsiyonları sağlamayı ve uçuş destinasyon sayılarını arttırmayı hedefliyor.


Kuzey Amerika ve İzlanda’daki Icelandair yolcuları Türk Hava Yolları uçuşları ile İstanbul’a; dünyanın birçok yerinden gelen Türk Hava Yolları yolcuları ise Icelandair ağı üzerinden İzlanda ve Kanada’ya ulaşabilecek.
Ortak uçuş anlaşması bugün İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği Yıllık Genel Kurulu (IATA AGM) organizasyonunda imzalandı. Bu anlaşma sayesinde her iki havayolu, yolcularına tek bir bilet ile bagajlarının son noktaya kadar bağlanmasını sağlayan konforlu transfer imkanları sunuyor.

Anlaşma ile ilgili görüş bildiren Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; “Icelandair ile ortak uçuş anlaşması imzalamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma ile yolcularımıza uçuş ağımız üzerinden sunduğumuz seyahat seçeneklerini artırmayı hedefliyor; yolcularımızın memnuniyetini önemsiyoruz. Ticari açıdan baktığımızda ise bu ortaklığın, her iki havayoluna da önemli fayda sağlayacağına eminiz.” dedi.

 


Icelandair CEO’su Bogi Nils Bogason; “Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu Türk Hava Yolları’nı en yeni ortak uçuş partnerimiz olarak duyurmak gurur verici. Stratejimiz, benzer hizmetler sunan havayolları ile ortaklık kurmak ve müşterilerimiz için yeni ve heyecan verici fırsatlar yaratmaktır. Yeni anlaşma ile iki havayolunun uçuş ağları birbirine daha iyi bağlanacak ve müşterilerimiz için olası uçuş bağlantıları büyük ölçüde artacaktır.” dedi.

Türk Hava Yolları, yaptığı yeni anlaşmalar ile uçuş ağına yeni destinasyon noktaları eklemeye ve yolcu memnuniyeti için çalışmalarına devam ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir