1. Anasayfa
 2. Haberler

Türk Hava Yolları, Filosunu Genişletmeye Devam Ediyor

Türk Hava Yolları, Filosunu Genişletmeye Devam Ediyor
0

Türk Hava Yolları (THY), İrlanda merkezli kiralama şirketi CDB Aviation ile 6 adet Boeing 737-8 MAX ve 1 adet Airbus A330-300 uçaktan oluşan bir filoyu kiralamak için anlaşmaya vardı.

Anlaşmaya göre Airbus A330 Mayıs ayında, Boeing 737 MAX’ler ise 2025 ve 2026 yılları arasında THY’ye teslim edilecek. Kiralanan Boeing 737 MAX uçaklarının, THY’nin 100% iştiraki olan yeni kurulan AJet Havayolları’nda görev yapması planlanıyor.

CDB Havacılık İcra Kurulu Başkanı Jie Chen, “Değerli müşterimiz Türk Hava Yolları ile olan güçlü ve uzun vadeli ortaklığımızı sürdürmekten büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi. “737 MAX 8 uçakları, AJet’in küresel ölçekte düşük maliyetli havacılık sektöründe önemli bir oyuncu haline gelmesine katkıda bulunacak. A330 ise, Türk Hava Yolları’nın sürekli genişleyen küresel ağını desteklemek için gereken kapasiteyi sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Türk Hava Yolları Yatırım ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdürü Levent Konukcu ise şunları söyledi: “130 ülkeye uçan dünyanın en fazla ülkeye uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları, dünya çapındaki başarı hikayesini güçlendirmeye devam ediyor. Bu çarpıcı büyümeye katkıda bulunmak için filomuzu geliştirmek için tüm seçenekleri değerlendiriyoruz. Daha önceki anlaşmaların yanı sıra, bu önemli anlaşmalar için CDB Havacılık ile tekrar iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir