1. Anasayfa
 2. Haberler

Türk Hava Yolları ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu “Connect” Fotoğraf Sergisini Açtı


0

Türk Hava Yolları ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu “Connect” Fotoğraf Sergisini Açtı

Dünyanın en fazla ülkesine uçan küresel havayolu şirketi Türk Hava Yolları ve Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu, 16 Eylül Cuma günü seçkin fotoğraf koleksiyonundan oluşan “CONNECT” başlıklı sergiyi görücüye çıkardı. Sergi açılışı, Türkiye’nin dünyadaki en önemli diplomatik merkezlerinden biri olan ve geçtiğimiz eylül ayında New York’ta açılan Türkevi’nde gerçekleşti.

“CONNECT” sergisi, Anadolu’nun gizli cevherlerinden ünlü destinasyonlara yeni bakış açıları ortaya koymaya uzanan bir yelpazede, Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve 49 şehirden manzara fotoğraflarını öne çıkarıyor. Sanat dünyasının yeni nesil fotoğrafçılarından Murat Dağaslan’ın objektifinden çıkan fotoğraflardan oluşan serginin küratörlüğünü ise Serhat Kula üstleniyor.

Merkezine milyonlarca yıl önce var olan süper kıta Pangea konseptini alan sergi, Türk Hava Yolları’nın dünyada en fazla ülkeye uçan küresel havayolu şirketi olarak sahip olduğu geniş bağlantı kabiliyetini gözler önüne seriyor. Pangea artık var olmasa da Türk Hava Yolları daha fazla insanı ve ülkeyi bir araya getirmeye devam ediyor.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin tarihi birçok yönden insanlığın tarihidir. Sayısız kültüre ev sahipliği yapan bu toprakların, medeni toplumların gelişiminde ne kadar önemli bir rol oynadığı açıkça görülüyor. ABD’ye 30 yılı aşkın bir süre önce uçmaya başlayan Türk Hava Yolları ailesi önümüzdeki yıl 90. yılını kutluyor olacak. Kurulduğumuz günden bu yana en önemli misyonlarımız arasında kıtalar arasında köprü kurmak, ülkeleri birbirine bağlamak ve toplumları birleştirmek bulunuyor.” dedi.

Etkinlikte ve kurdele kesim töreninde Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu yer aldı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir