1. Anasayfa
 2. Haberler

Türk Hava Yolları, APEX 2022 yolcu değerlendirmesinde Avrupa’nın en çok ödül kazanan havayolu oldu.

Türk Hava Yolları, APEX 2022 yolcu değerlendirmesinde Avrupa’nın en çok ödül kazanan havayolu oldu.
0

APEX 2022 yılı yolcu değerlendirmesinde Türk Hava Yolları Avrupa’nın “En İyi İkram ve Servis” ve “En İyi Koltuk Tasarımı” ödüllerine layık görülerek Avrupa’nın iki ödül alan tek havayolu oldu.

Yolcu geri bildirimlerine dayanan ilk havayolu derecelendirme programı olmasıyla öne çıkan APEX (Airline Passenger Experience Association) 1.2 milyon yolcunun oylarıyla belirlenen 2022 yılı değenlendirme sonuçlarını Dublin’de gerçekleştirilen törenle duyurdu. Türk Hava Yolları “En İyi Koltuk Tasarımı” ve “En İyi Yiyecek&İçecek İkramı” ödüllerine layık görülerek, Avrupa’da en fazla ödül alan havayolu unvanını kazandı.


Dünya çapında yaklaşık 600 havayolu şirketi tarafından gerçekleştirilen bir milyonun üzerinde uçuş, yolcular tarafından puanlanarak, Koltuk Konforu, Kabin Servisi, Yiyecek&İçecek İkramı, Eğlence Sistemi ve Wifi kategorilerindeki ödüller sahiplerini buldu.
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat APEX ödülleriyle ilgili olarak; “Standartları yazılı kurallarla belirlenmiş bir sektörde, misafirlerimize beklentilerinin ötesinde hizmet sunmak için çalışıyoruz. Seyahati sadece ulaşım olarak görmüyor, yolculuğu gökyüzünde keyifli, konforlu bir deneyim olarak yorumluyoruz.
Kabin içi dizaynımız, koltuklarımızın ergonomik tasarımı, uçuşta sunduğumuz ikram, seyahat setlerimiz, uçak içi eğlendirici ürünlerimiz ve güler yüzlü çalışma arkadaşlarımızla misafirlerimize yolculuklarını ayrıcalıklı kılmak için çalışıyoruz.” dedi.


APEX CEO’su Dr. Joe Leader Türk Hava Yolları’nın değerlendirmedeki başarısı ile ilgili; “World Class ödüllü Türk Hava Yolları, APEX 2022 değerlendirmesinde yolcu oyları ile Avrupa’nın birinci sınıf havayolu ilan edilerek Avrupalı diğer havayollarından daha fazla ödüle layık görüldü. “Avrupa’nın En İyi Yemek & İçecek” ve “Avrupa’nın En iyi Koltuk Konforu” kategorilerinde ödül alan Türk Hava Yolları’nı tebrik ediyorum. Uçan Şefleri ile benzersiz bir ikram deneyimi sunan Türk Hava Yolları, misafirlerinin bu yöndeki beklentilerinin üzerinde bir performans sergilemekte. Ayrıca tüm kabin sınıflarında koltuk konforuna verdikleri önemle kazandıkları ödülden dolayı da tebrik ediyorum.” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir