1. Anasayfa
 2. Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları, Amerikalı ev hanımlarına Türkiye’de Türkçe öğretecek

Türk Hava Yolları, Amerikalı ev hanımlarına Türkiye’de Türkçe öğretecek
0

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat linkedin hesabında yaptığı paylaşımla ABD İstanbul yeni Başkonsolosu Julie A. Eadeh ile bayrak taşıyıcının Genel Yönetim Binasında bir araya geldiğini belirtti.

Türk Hava Yolları’nın 2023-2033 dönemi stratejik hedefleri ile Türkiye ve A.B.D. arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel ilişkiler üzerinde yoğunlaşan görüşmede Ahmet Bolat Amerikalı ev hanımları için geliştirilen; “Türkçeyi İstanbul’da Öğren, Dizileri Daha Rahat Seyret” isimli projeyi ilk kez açıkladı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat görüşmede; “Türkiye ve ABD arasındaki ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilere olan katkımızın önümüzdeki yıllarda katlanarak artmasını planlıyoruz. ABD’den 2 milyon Turist Getirme Projemiz kapsamında, ilk defa ilan edeceğimiz, “Türkçeyi İstanbul’da Öğren-Dizileri Daha Rahat Seyret” paket programından bahsettik. Konaklama dahil 4 haftalık cazip fiyatlarla oluşturulmuş bir öğrenim paketini Amerikalı ev hanımlarına sunacağız. Paket kapsamına alacağımız oteller ile anlaşmaları tamamlamak üzereyiz. Geçtiğimiz Kasım ayında Miami’de düzenlediğimiz etkinliğimizde Türk dizilerine olan ilgiye paralel, Türkçemize olan ilginin de bu paket fırsatları ile daha da artacağına inanıyoruz.” dedi

Türkiye’nin hizmet ihracatı şampiyonu olan Türk Hava Yolları geliştirdiği yeni projeler ve tanıtım programlarıyla hem diğer hizmet ihracatı sektörlerine hem de Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısına önemli bir katkıda bulunmayı hedefliyor.

Amerika’dan 2 milyon turisti Türkiye’ye getirme hedefleri kapsamında Amerika’daki şehirlerle yapılan tanıtım programlarının da sürmesi bekleniyor.

Türk dizilerine önemli bir ilgi duyan Amerikalı ev hanımları için planlanan projenin detayları da kısa süre içerisinde paylaşılacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir