1. Anasayfa
 2. Haberler

Trabzon’a uçak bileti bulmak neredeyse imkansızlaştı

Trabzon’a uçak bileti bulmak neredeyse imkansızlaştı
0

TSGİAD Başkanı Adem Kahraman’dan “hava yolu ulaşımında bilet krizi” açıklaması

Trabzon Sanayi ve Girişimci İş Adamları Derneği (TSGİAD) Başkanı Adem Kahraman, turizmin canlanmasıyla gündeme gelen uçak biletlerindeki talep artışını ve Ordu, Trabzon Havalimanı arasındaki fiyat farkını değerlendirdi.

Başkan Kahraman şunları söyledi;
“Enflasyon nedeniyle artan maliyetler, uçak biletlerinde gözle görülür artışa neden oldu. Ulaştırma Bakanlığı’nın tavan fiyat uygulamasını devreye sokmasının ardından hava yolu şirketleri yakıt maliyetlerini karşılamak için dış hat seferlerini arttırdı. İç hatlara yönlendirilen uçak sayısı azalınca bu kez birçok yolcu bilet sıkıntısı yaşamaya başladı. Kentimizde turizmin yoğun olduğu dönemde uçak bileti bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Hem kentimizi ziyaret eden turistlerin hem de yerli halkın bu konuda daha fazla mağdur olmaması için seferlerin arttırılması yönünde çalışmalar yapılmalıdır.
“Trabzon’a uçak bileti bulmak neredeyse imkansız”

“TRABZON’DA UÇMANIN BEDELİ ÇOK PAHALI”

Artan maliyetler ve bilet sıkıntısından dolayı yerli halkın birçoğu kentimize gelip gitmek için Ordu havalimanını kullanmak zorunda kalıyor. Yapılan araştırmanın sonucunda Ordu ve Rize havalimanında uçmanın bedeli Trabzon havalimanından daha uygun olduğunu görülmektedir. Ek seferler düzenlenerek yaşanan bu sıkıntının giderilmesi konusunda çalışmalar yapılmalıdır.”

[via Haber61 ]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir