1. Anasayfa
 2. Haberler

Trabzon Havalimanı’nda önümüzdeki yılın turizm sezonu hazırlıkları şimdiden başladı

Trabzon Havalimanı’nda önümüzdeki yılın turizm sezonu hazırlıkları şimdiden başladı
0

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaretinde konuyla ilgili bilgiler veren Sezgin Değirmenci, yeni turizm sezonu öncesinde de havalimanının hizmet standartlarının yükseltilmesi için çeşitli projeleri olduğunu kaydetti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Trabzon Havalimanı Başmüdürü Sezgin Değirmenci, yoğun bir turizm sezonunu geride bıraktıklarını belirterek, “Önümüzdeki sezonla ilgili hazırlıklara da şimdiden başladık. Amacımız hizmetlerin aksamamasıdır” dedi.


Değirmenci, “Önümüzdeki sezonla ilgili hazırlıklara da şimdiden başladık. Yeni turizm sezonu öncesinde havalimanının hizmet standartlarının yükseltilmesi için çeşitli projeler var. Bunların kısa sürede bitirilmesi amaçlanmaktadır. Önümüzdeki yıl bu yıla göre yüzde 35-40 arasında daha fazla yoğunluk yaşanmasını bekliyoruz. Amacımız hizmetlerin aksamamasıdır” diye konuştu.

Öte yandan Trabzon Havalimanı’nda Ağustos ayında iç hat yolcu trafiği 283 bin 317, dış hat yolcu trafiği 232 bin 833 olarak gerçekleşti. Ağustos ayında havalimanında toplam 452 bin 595 yolcuya hizmet verilirken, iniş-kalkış yapan uçak trafiği ise iç hatlarda bin 724, dış hatlarda bin 841 olmak üzere toplam 3 bin 565’e ulaştı. Ağustos ayında havalimanında kargo, posta ve bagaj gibi yük trafiğinde ise toplamda 7 bin 661 ton taşındı.

[via Milliyet]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir