1. Anasayfa
 2. Haberler

THY’ye Hong Kong 4 gün yasak

THY’ye Hong Kong 4 gün yasak
0

Türk Hava Yolları’nın COVID-19 ihlalleri nedeniyle 13-17 Haziran tarihleri ​​arasında Hong Kong’a uçuş yapması geçici olarak yasaklandı.

TK070’daki iki yolcunun, Hong Kong Hükümeti’nin Hastalık Önleme ve Kontrol Yönetmeliği olarak adlandırdığı, kurala uymadığı aktarıldı. Bunun anlamı, yolcuların hasta olduğu anlamına geliyor. TK070 yolcuları Hong Kong’a vardıklarında COVID için pozitif test yaptırdı. Yetkililerin yaptığı açıklamada;

“Türk Hava Yolları’nın bu uçuş rotası 10 gün içinde iki kez ilgili kriteri tetiklediğinden kuralın uygulanması gerekiyor. 599H kuralı, 13-17 Haziran tarihleri ​​arasında Türk Hava Yolları’nın uçtuğu İstanbul’dan Hong Kong’a yolcu uçuşlarının inişini yasaklıyor.”
Yetkililer Hong Kong’da faaliyet gösteren tüm havayollarını kurallara uymaya ve yolcuları “yolcularının uçağa binmelerine izin vermeden önce belirtilen gerekliliklere uyup uymadığını” daha kapsamlı bir şekilde kontrol etmeye çağırdı.

Açıklama devamında;

“COVID-19 enfeksiyonunun yerel durumu hala şiddetli olduğundan, kuralların toplumu sosyal mesafe önlemlerine uymaya devam etmeye, dışarı çıkmaktan kaçınmaya ve gereksiz veya kalabalık etkinliklere katılmaktan kaçınmaya şiddetle çağırdığını vurguladı. toplantılar. Bu, enfeksiyon riskini azaltacak ve virüsün toplumda yayılmasını önleyecektir.”

COVID-19, özellikle diğer ülkelerden ithal edilen 106 yeni vaka ile Hong Kong’da gözetim altında olmaya devam ediyor. Ülke halen virüsle uğraşıyor ve COVID için pozitif olup olmadıkları henüz teyit edilecek 200.000’den fazla test var. Hong Kong, Cathay Pacific, Singapur Havayolları ve diğerleri üzerinde aşırı yaptırımları olan, dünyadaki en katı COVID gereksinimlerine sahip olmasıyla tanınmaktadır. Bu sorun devam ettiği sürece, Hong Kong Hükümeti, hava yolculuğuna ve iç politikasına getirdiği kısıtlamaları geri almayacak şeklinde belirtildi. Hong Kong yönetimi 4 gün her uçak dolu olsa şirketin toplam 1.745 yolcuyu etkileyebileceğini düşündüğünü aktardı.

[via Aviationsourcenews]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir