1. Anasayfa
 2. Haberler

THY’de Yeni Destinasyon Çalışmaları Sürüyor

THY’de Yeni Destinasyon Çalışmaları Sürüyor
0

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, yeni hatlar açmaya devam ettiklerini belirterek, “Pandemiden çıkışla beraber yeniden yeni hatlarımızı açmaya başladık. Son 10 gün içinde üç hat açtık.” dedi.

Türk Hava Yolları’nın (THY) Karadağ’ın başkenti Podgorica’dan sonra, ülkenin turistik ve tarihi sahil kenti Tivat’a başlattığı sefere katılan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, burada uçuşlara ilişkin bilgi verdi.

Pandemi şartlarında dünyada en fazla operasyon yapan hava yolu şirketi olduklarını belirten Ekşi, “Biz o dönem dünyanın 128 ülkesine sefer yapacağız, bu rekordu. Çünkü dünyada en fazla ülkeye uçan hava yolu unvanına sahibiz. Bizden sonra gelen hava yolu 99 ülkeye uçuyor. Pandemi sırasında da hem 2020’de hem 2021’de Avrupa’da en çok günlük sefer yapan hava yolu unvanına sahibiz. Pandemiden çıkışla beraber yeniden yeni hatlarımızı açmaya başladık. Son 10 gün içerisinde üç hat açtık. Buhara’ya, Güney Sudan’a, Seattle açtık. Bugün de Tivat’a açıyoruz. Dolayısıyla Güney Sudan’la uçtuğumuz ülke sayısı 129’a çıktı. Tivat ve açtığımız bu noktayla beraber 340 noktaya uçuyoruz. Bununla da tabii gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

“Son 20 yılın en fazla kârını elde eden hava yolu olduk” Yıl içinde yeni bazı yerler planladıklarını aktaran Ekşi, şunları kaydetti: “Ama henüz daha yönetim kurulu ve borsaya açıklanmadığı için bunu söylemem çok doğru olmaz. Ama şunu yapıyoruz biz bu sene. Biliyorsunuz tüm uluslararası otoriteler pandemi öncesi şartlarını 2024 yılında ancak erişilebileceğini söylerken esasında pratikte biz bu sene neredeyse 2019 şartlarına geri döndük. Yani rakiplerimiz yüzde 80, yüzde 85’lere en fazla ulaşabilirken biz şu anda yüzde 95 ve 99 bandına oturduk. Dolayısıyla biz pandeminin getirdiği sıkıntıları büyük oranda aşmış gözüküyoruz.”

Ekşi, havacılığın dünyada emeklemeye başladığı bu dönemde kendilerinin koştuğunu belirterek, şunları söyledi: “Pandemi şartlarında Türk Hava Yolları en az zarar eden hava yoluydu. Ama ondan daha önce 2021’de yine rakiplerimiz zarar ederken biz son 20 yılın en fazla kârını elde eden hava yolu olduk. Bu sene de Allah’a şükürler olsun çok iyi gidiyor. İleriki rezervasyonlar iyiydi. Doluluklarımız iyi gidiyor. Dolayısıyla bu senenin de çok başarılı geçeceğini inanıyoruz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir