1. Anasayfa
 2. HSM

THY YK. Bşk. Ahmet Bolat’tan Primlerle İlgili Önemli Açıklama

THY YK. Bşk. Ahmet Bolat’tan Primlerle İlgili Önemli Açıklama
0

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat çalışanlara yönelik bir mesaj yayınladı. Bolat, “iştiraklerimiz dahil tüm çalışma arkadaşlarımızın primlerini 8 Kasım’da maaşlarıyla birlikte hesaplarına yatıracağız” dedi.

Ahmet Bolat  ayrıca önümüzdeki yıl için de karlılığın istedikleri oranda olması durumunda yine bir ödüllendirme olacağının sinyallerini vererek, “Kısmet olursa, seneye daha çok kazanalım ve daha çok paylaşalım.” ifadelerini kullandı.

İşte Ahmet Bolat’ın personele gönderdiği o mesaj:

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Her gün binlerce kez gökyüzüne çıkardığımız, gururla yakamızda taşıdığımız daha da önemlisi gönlümüzde her daim bulunan Türk Hava Yolları logosunun esin kaynağı yaban kazları…

Pandemi şartlarında fırtınalı gökyüzünde gösterdiğimiz birlik ve beraberliği, sonrasında yeniden yükseliş sürecinde ortaya koyduğumuz çaba ve takım çalışmasını yaban kazlarının kıtaları aşan yolculuğuna benzetiyorum. Ne sert rüzgarlara yenildik ne de güneşe aldanıp rehavete kapıldık. Hedefe odaklandık ve başarı için yüksekten uçmaktan hiç vazgeçmedik.

Pandemiden çıkışta bu yıl başından itibaren, özellikle yoğun yaz döneminde ortaya koyduğunuz gayretli çalışmalar için sizlere teşekkür ederim. Bu çabaların meyvelerini toplamaya devam ediyoruz.

Eylül ayında Skytrax Dünya Hava Yolları Ödüllerini kazanan markamız, son olarak 2023 APEX Official Airline Ratings’te bir kez daha 5 Yıldızlı Global Havayolu olarak değerlendirildi ve dünyada sadece sekiz havayolunun layık görüldüğü World Class Ödülünü ikinci kez kazanma başarısını gösterdi. Tüm Türk Hava Yolları ailesinin aynı hedef doğrultusunda azim ve özveri ile çalışması neticesinde elde edilen bu başarılar için siz değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum.

Değerli arkadaşlar;

Aile paylaşmak demektir. Aylar önce verdiğim “birlikte başaralım, birlikte kutlayalım” mesajımı yeniden hatırlatmak isterim. Biz birlikte başardık. “Evet başardık.” Bunu gururla kendimize ve arkadaşlarımıza söyleyelim. Biz büyük ve güzel bir aileyiz. Sizlere söz verdiğim üzere şimdi mutlulukla söylüyorum ki iştiraklerimiz dahil tüm çalışma arkadaşlarımızın primlerini 8 Kasım’da maaşlarıyla birlikte hesaplarına yatıracağız. Hatırlayacağınız üzere Ortaklığımız karının yüzde 10’unu tüm çalışma arkadaşlarımız ile paylaşacağız demiştim ve şimdi paylaşıyoruz. Hanelerimize götüreceğimiz, sevdiklerimizle paylaşacağımız bu primlerin öncelikle bereketli olmasını diliyorum.

Bu uygulamamızın Ortaklığımıza toplam maliyetinin, karımızın yüzde 15’i civarında olduğunun farkında olarak gelecek sene için de şunu taahhüt etmekten ayrıca sevinç duyuyorum.

“Kısmet olursa, seneye daha çok kazanalım ve daha çok paylaşalım.”

Yeni arkadaşlarımızla takviye edeceğimiz güçlü ailemizle beraber 400 uçağın üzerine çıkacağımız 2023 yılında, başarıyı yine hep birlikte tüm gayretlerimizle yakalayacağımıza yürekten inanıyorum.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Ahmet Bolat Yönetim Kurulu ve icra Komitesi Başkanı

 

[via Airporthaber]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir