1. Anasayfa
 2. Haberler

THY YK Başkanı Bolat’tan maaş zammına ilişkin detaylı açıklama

THY YK Başkanı Bolat’tan maaş zammına ilişkin detaylı açıklama
0

Maaş konusuna ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ahmet Bolat, TGS çalışanlarına yapılan zam oranına ilişkin “Sektör ortalamasına bakarak en iyi maaşı verdik” dedi.

Ahmet Bolat : Değerli arkadaşlar, yazıya dikkat ederseniz “Maaşlarınızı da asgari ücretdeki artışa göre yeniden belirledik.” dedim. “Asgari ücret artış oranında” demedim.

TK ana marka %20 zam yaptı. Biz bu oranı TGS deki en alt seviyeye uyguladığımızda aylık net yalın maaş asgari ücretin altında kalıyordu. Bu nedenle daha yüksek bir oran yani TK nın 2 katı artış yaptık. Öncelikle vardiya primi var, risk tazminatı var. Bunları toplayınca İstanbul havalimanında +1805tl ediyor. Yani 8881 tl artı 1805 tl. Bu gurup 10686 tl alacak. Bu arkadaşlarımızdan fazla alan şöförler, operatörler, makinistler vs var. Onlarda kademe kademe ama 13700 tl ye kadar gidiyor.

Başka üç ayda bir ikramiye var. Yani yalın maaşı 1.33 ile çarparsanız aylık baz maaş çıkar. Başka; netleşen 2 maaş performans ödemesi olacak Nisan ve Temmuz da. Antalya’da ilan ettik. Bu da aylık %16.67 ediyor. %33.34 de ikramiyeden geliyordu, yani yalın maaşı 1.5 ile çarpmak demek toplamda. Muhtemelen bu seneki kar olursa en az artı bir maaş daha gelecek performans ödülüne.

Değerli arkadaşlar, sektör ortalamasına bakarak en iyi maaşı verdik. Tahminim buradaki rakamları duyan binlerce kişi bana cv yollayacak. Bir iki yorum vardı, “artık burada durulmaz çok az artış oldu” diye. O arkadaşlar giderlerse ancak birkaç kişilik yer açılır. O nedenle lütfen cv yollamayın, şu an için TGS’ye alım yok!

Malum, gelirimizin bir kısmı da yurtdışından gelen başka firmaların uçaklarına verdiğimiz hizmetten geliyor. Bu artışların bir faturası olacak ve bu firmalar bu artışı çok bulursa bize iş vermezler. Başka “yer hizmetleri” veren firmalara var ve onlara giderler. Bunun ne anlama geldiğini de hepimiz iyi biliyoruz. O nedenle, lütfen performansımızı düşürmeden işimize odaklanalım. Benim TGS çalışanlarımıza naçizane tavsiyem bu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir