1. Anasayfa
 2. Türk Hava Yolları

THY Uçağında İlginç Olay | Eski Benzer Vakalar Akla Geldi

THY Uçağında İlginç Olay | Eski Benzer Vakalar Akla Geldi
0

Türk Hava Yolları’nın #TK651 İstanbul – Cezayir uçuşu gerçekleştiren TC-LOH tescilli Airbus A330 tipi uçakta kalkıştan yaklaşık iki saat sonra bir yolcu aniden rahatsızlandı.

Kokpit ekibi, hasta yolcu sebebiyle Malta’ya divert etti. İniş sonrası uçağa sağlık personelleri davet edildi. Bu esnada 2 yolcu, uçağın kapısının açık olmasından faydalanarak uçaktan kaçtı ve apronda koşmaya başladı.

Güvenlik ekipleri, 2 yolcuyu apronda yakaladı ve tutukladı. Rahatsızlanan yolcu ise tedavi için Mater Dei Hastanesi’ne götürüldü. Kokpit ekibi sefere devam etmeye hazırlanırken, hasta yolcunun kalan 3 yakını yolculuğa devam etmeyi reddetti.

Yetkililer yolcuları uçuşa devam etmeleri için ikna etmeye çalışırken uçakta bu üç yolcu ile güvenlik güçleri arasında kargaşa yaşandı. Yaşanan durum sebebiyle kokpit ekibi bu üç yolcunun uçuşun kalanında güvenlik riski teşkil edebileceğini ve uçuşa alınmayacağını söyledi. 3 yolcu da uçaktan indirildi ve sefere devam edildi.

➡️Hatırlanacağı üzere benzer vakalar THY ve Pegasus’un Fas uçaklarında yaşanmıştı. Hastalanma vakası sonrası divert ve uçaktam kaçmak isteyen yolcular olmuştu.

[Limanda İstanbul’dan Malta’ya gelmiş bir başka THY uçağı daha bulunuuor. Arka planda hareker halinde olan A330 divert eden THY uçağı]

 

Video icin tiklayiniz

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir