1. Anasayfa
 2. Türk Hava Yolları

THY Muş-İstanbul Uçuşunda Kural Dışı Yolcu

THY Muş-İstanbul Uçuşunda Kural Dışı Yolcu
0

Türk Hava Yolları’nın Muş-İstanbul uçuşunda yer alan eski futbolcu Hakan Balta’nın eşi Derya Balta, iniş sonrası havalimanı polisi tarafından uçaktan alındığına ve kabin/kokpit ekibinden davacı olacağına dair sosyal medya hesabında paylaşımlarda bulundu.Derya Balta paylaşımlarında 3A numaralı koltukta oturduğunu, lavaboyu kullanmak istediğini ancak kabin memurunun kavaboyu kullanmasına izin vermediğini iddia etti.
Aldığımız bilgiye göre; Derya Balta’nın lavaboyu kullanmak istediği sırada kokpit ekibinin lavaboyu kullanması için ön taraf geçici olarak kapatılmıştı.
Tüm havayollarında uçuş güvenliği için ortak uygulama olan bu durumda ön tarafta yer alan perde çekilir ve trolley ile set oluşturulabilir.
Tamamı ekonomi sınıfı olan bu uçuşta ilgili yolcuya ön lavaboyu 5 dakika sonra kullanabileceği veya dilerse arka lavaboyu şu an kullanabileceği iletildi.
Bu duruma rağmen ilgili yolcu trolleyi kabin memurunun üzerine itti ve lavaboya gitti.
Bu sırada kabin memuruna bağırarak hakaret etti.
Yaşanan olay üzerine kabin amiri ve kokpit ekibi durumdan haberdar oldu.
Ayrıca ilgili yolcu iniş sırasında güneşliğini açmak istemedi. Yaşanan durumlar üzerine kokpit ekininin de bilgisi dahilinde yolcu hakkında kural dışı yolcu tutanağı tutuldu ve iniş sonrası havalimanı polisi tarafından ifadesi alındı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir