1. Anasayfa
 2. Türk Hava Yolları

THY Kabin Memurlarından Büyük Vefa

THY Kabin Memurlarından Büyük Vefa
0

Türk Hava Yolları kabin memurları yıllar önce her uçuş öncesi denk geldikleri Cafer Amcasını unutmadı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda “Cafer Amca” olarak bilinen ve çorap satan Cafer Tagal’ı kabin memurları aslında yakından tanıyor. Tanımayanlar için; Cafer Tagal Atatürk Havalimanı’nda ekip terminali bölgesine giden alan üzerinde çorap satarak geçimini sağlıyordu. Uçuşları öncesi kabin memurlarına “Emniyetli uçuşlar, yolunuz açık olsun, nöbetteysen inşallah off olursun, türbülansınız hiç olmasın” gibi güzel sözler söylerdi. Kabin memurları için Cafer Amcanın yeri hep farklı olmuştu.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nın kapanması ile Cafer Tagal memleketi Erzurum’a taşındı. Bir süre sonra burada kanser teşhisi kondu ve tedavisi devam ediyordu. Tedavi sürecinde İstanbul’da bir hastaneye transferi ve maddi desteğe ihtiyacı oldu.

Türk Hava Yolları kabin ekipleri aralarında yaptıkları bağış kampanyası ile Cafer Tagal’ı ambulans ile İstanbul’a getirdi. Hastaneye yakın bir ev tuttu, bir yıllık kirasını ödedi. Eşyalarını aldı. Cafer amcanın tedavisine başlandı.

Bu büyük vefayı alkışlamak lazım, iyi ki varsınız güzel insanlar

Bu durumu paylaşan THY Kabin Amirlerinden Ahmet Kolik’e ve Cafer amcalarına sahip çıkan THY Kabin Memurlarının kurduğu “İsimsizler TK” ekibine kocaman alkış

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir