1. Anasayfa
 2. Türk Hava Yolları

THY GMY Abdulkerim Çay, Türkiye’nin En Etkin İnsan Kaynakları Yöneticileri Arasında Gösterildi

THY GMY Abdulkerim Çay, Türkiye’nin En Etkin İnsan Kaynakları Yöneticileri Arasında Gösterildi
0

Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, Türkiye’nin En Etkin İnsan Kaynakları Yöneticileri Arasında Gösterildi

İnsan kaynakları (İK) ve yönetim alanında Türkiye’nin en büyük şirketlerinin düşünce önderlerini ve karar alıcılarını bir araya getiren CHRO Summit 2022, 24 Mayıs Salı günü İstanbul’da gerçekleşti. Etkinlik kapsamında düzenlenen ödül töreninde Türk Hava Yolları Genel Müdür (İnsan Kaynakları) Yardımcısı Abdulkerim Çay, Türkiye’nin en etkin 50 İnsan Kaynakları lideri arasında gösterildi.

Yeniden şekil alan iş dünyasında insan kaynakları fonksiyonunun önemine dikkat çeken “En Etkin İK Liderleri Araştırması” Data Expert iş birliği ile yürütüldü. Türkiye’nin en büyük 1.000’den fazla şirketinin insan kaynakları yönetim süreçlerine liderlik eden kişilerin başarılarını değerlendiren araştırma sonucuna göre, en etkin 50 İK yöneticisi etkinlikte bir araya geldi. Liderler konuşmalarında pandemi sonrası yeni çalışma modelleri ve dijitalleşmenin insan kaynağına etkileri konularına odaklandı.
Türk Hava Yolları’nda 2015 yılından bu yana İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Abdulkerim Çay ise konuşmacı olarak katıldığı “Yaşın ve cinsiyetin ötesinde: İstihdama bakış” panelinde Türk Hava Yolları’nın çok kültürlü yapısına değinerek gençlere havacılık sektöründe benzersiz bir kariyer fırsatı sunduklarını aktardı. Bayrak taşıyıcının deneyimli yöneticisi bununla birlikte Ortaklık olarak çalışanları arasında fırsat eşitliğinin daima gözetildiğini ve kadın istihdamı konusunda da büyük bir hassasiyetle çalışmaların yürütüldüğünü dinleyiciler ile paylaştı.
Abdulkerim Çay elde ettiği başarı ile ilgili ise; “Yerde, gökte ve dünyanın dört bir yanında görev alan 65 bin kişilik Türk Hava Yolları ailemizin çabasıyla bugün dünyanın sayılı havayolu şirketlerinden birisi ve ülkemizin en değerli markasıyız. Dolayısıyla ben de bu gurur verici ödülü tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum. Türk Hava Yolları olarak biliyoruz ki İnsan Kaynakları süreçlerimizi ne kadar geliştirirsek, çalışma arkadaşlarımızın motivasyonunu ne kadar artırırsak bayrağımızı da dünyanın dört bir yanında o kadar güçlü dalgalandırırız. Gökyüzündeki gurur yolculuğumuzda ülkemizin istihdamına katkı sağlamaya ve insan kaynakları süreçlerimizi öncü uygulamalar ile geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir