HaberlerTürk Hava Yolları

THY Almanya’nın yakın markajında

İngiltere merkezli Skytrax tarafından düzenlenen Dünya Hava Yolları Ödülleri sahiplerini buldu. Dünyanın en iyi havayollları listesinde 7. sırada yer alan Türk Hava Yolları, Almanya’da gündemden düşmüyor. Türk Hava Yolları’nın başarısını daha önce “THY, Lufthansa’yı geçti’ sözleri ile okuyucuları ile paylaşan Alman basını iki hava yolu şirketini kıyasladı.

Türk Hava Yolları’nı yakın markajına alan Handelsblatt, Lufthasa ile THY’yi kıyasladı. Gazete, Havacılık değerlendirme kuruluşu Skytrax’ın “Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi” seçtiği THY’nin Lufthansa ve diğerlerinin zayıflığından yararlanmak istediğini yazdı.

Son dönemlerde pilotların ücret anlaşmazlığı nedeniyle greve gittiği yüzlerce uçuşun iplat edildiği belirtilen haberde THY’nin ise çalışan başına yaklaşık 2.800 dolar ikramiye vereceğini belirtildi. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın , “Çalışanlarımıza bonus olarak 200 milyon dolar dağıtacağız.” sözlerini ‘Milyarlar kazanıyorlar’ ifadeleri ile okuyucularına sundular.

THY Bşk. Ahmet Bolat’ın açıklamalarında , “Zorlu koronavirüs yıllarında yaptığınız iyi çalışmalar için size teşekkür etmek istiyoruz.” ifadesini kullandığı belirtilen heberde “Türk Hava Yolları, bu yıl ilk kez Lufthansa’dan daha yüksek kâr elde edeceğini ve Avrupa’da genişlemek istediğini söylemişti. Hava yolu, Alman ve Avrupa havaalanlarında daha fazla yer ve pazar payı istiyor.” ifadeleri kullanıldı.

[via Sabah]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Milli bayrak tasiyicimız olan THY da çalışıyor olmakdan gürür duyuyorum daha nıce buyuk basarilara insallah.. kazasiz belasiz emniyetli ücuşlarımız olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu