1. Anasayfa
 2. Haberler

THY ’25BY2025′ KAMPANYASINDA

THY ’25BY2025′ KAMPANYASINDA
0

Türk Hava Yolları, IATA’nın sektörde cinsiyet dengesi kurmayı hedefleyen ‘’25by2025’’ kampanyasına katıldı.

Türk Hava Yolları, gökyüzündeki yükselişine destek sağlayan kadın çalışanlarının şirket içerisindeki rolünü güçlendirmek adına IATA’nın 25by2025 girişimine katıldı. Bayrak taşıyıcı havayolu, 21 Haziran’da Katar’ın Doha kentinde düzenlenen IATA AGM (Hava Taşımacıları Birliği Yıllık Olağan Toplantısı) etkinliğinde sunduğu taahhütname ile 2025 yılına kadar üst düzey konumlarda ve az temsil olan alanlarda kadın sayısının oranını yüzde 25 oranında veya yüzde 25 oranına çıkararak değiştirmeyi planlıyor.

IATA AGM’de düzenlenen imza töreninin ardından değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Türk Hava Yolları, sektördeki kadın temsil oranını artırmak için endüstri ortakları ile birlikte çalışmaya devam ederek, cinsiyet farkını ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdürecek. Bugün yalnızca Türkiye’de değil, Tokyo’dan New York’a, Zanzibar’dan Stockholm’e dünyanın dört bir yanındaki 95 şehirde de kadın yöneticilerimiz markamızın yükselişi için çaba sarf ediyor ve onların desteğiyle her yıl daha iyi bir noktaya ulaşıyoruz. 25by2025 girişimine sunduğumuz taahhütnameleri gerçekleştirerek yerde ve gökyüzünde kadın çalışma arkadaşlarımızın etkinliğini ve gelecek hedeflerimize katkılarını daha da artıracağız” dedi.

IATA Genel Müdürü Willie Walsh ise; “Türk Hava Yolları’nın 25by2025 girişimine olan katılımını memnuniyetle karşılıyoruz. Farklılık ve katılımcılığı bir güç olarak değerlendirmek sektördeki cinsiyet farkını gidermek için anahtar konumda. Bugün sektörün dört bir yanından destek gören 25by2025 bu farkı kapatmaya yardımcı oluyor. Türkiye’nin bayrak taşıyıcısının da güçlü bir katılımcı olarak kampanyaya desteği kadınların sektördeki varlığını korumak ve güçlendirmenin yanında yeni yeteneklerin keşfi adına oldukça değerli” diye konuştu.

Girişimi destekleyen sürdürülebilirlik lideri Türk Hava Yolları, 100’den fazla havacılık ile bağlantılı firmanın arasına katılarak her yıl anahtar çeşitlilik göstergelerini raporlamayı, başta üst düzey pozisyonlar olmak üzere kadın temsil oranını artırmayı ve kadınların değerini vurgulayan çok yönlü bir yaklaşımı taahhüt ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir