1. Anasayfa
 2. Haberler

THK’da Eğitim Gören Askeri Pilotlar Gökyüzü İle Buluştu

THK’da Eğitim Gören Askeri Pilotlar Gökyüzü İle Buluştu
0

Türk Hava Kurumu ve Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı arasında imzalanan “Başlangıç ve Temel Pilotaj Eğitimi” protokolü kapsamında teorik eğitimlerini tamamlayan teğmen pilotlar ilk uçuşlarını gerçekleştirdi.

THK’nın Etimesgut Havalimanında düzenlenen törene; THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal Yurtnaç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve davetliler katıldı.

Törende konuşan THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal Yurtnaç; “THK, Türk havacılığının temellerini atan ve bu güne kadar bu alanda önemli hizmetler veren köklü bir kurumdur. Bugün burada, THK ve HVKK arasında imzalanan protokol kapsamında ilk uçuşlarını gerçekleştirecek olan teğmen pilotlarımızı kutlamak için bir araya geldik. Bu protokol, iki kurum arasındaki işbirliğini daha da güçlendirerek, Türk havacılığının gelişmesine katkıda bulunacaktır. Teğmen pilotlarımıza uçuşlarında başarılar diliyorum. Kendilerinin vatanımıza ve milletimize hayırlı hizmetler vermesini temenni ediyorum.” dedi.

Teğmen pilotların THK’nın deneyimli pilotlarının gözetimindeki ilk uçuşlarını Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal Yurtnaç birlikte izlediler.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir