1. Anasayfa
 2. Türk Havacılık Uzay Sanayii/TUSAŞ

TEKNOFEST KAPILARINI BU KEZ İZMİR’DE AÇIYOR!

TEKNOFEST KAPILARINI BU KEZ İZMİR’DE AÇIYOR!
0

TÜRK HAVACILIK UZAY SANAYİİ SAHİP OLDUĞU ÖZGÜN ÜRÜNLERİNİ TEKNOFEST KAPSAMINDA ZİYARETÇİLERLE BULUŞTURACAK!

Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla yola çıkılan, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Başkanlığı uhdesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenecek TEKNOFEST 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında İzmir Çiğli Havalimanı’nda gerçekleşecek.

Dünya’nın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olarak gösterilen TEKNOFEST’te, Türk Havacılık Uzay Sanayii’nin adından sıkça söz ettiren hava araçları HÜRJET, ANKA İHA, HÜRKUŞ ve GÖKBEY’in mock-up’ları statik alanda yer alacak. Kapalı alanda ise genç mühendis ve genç mühendis adaylarının genel sorularına cevap bulabileceği Kariyer Stantlarında; staj programları, akademi programları, Ar-Ge ve İnovasyon Programları, Geleceğin Yetenekleri Programı ve Mühendise Sor ile TUSAŞ Mühendislerinden detaylı bilgi edinebilecekler. Geleceğin Yetenekleri Programı kapsamında 8-10 yaş grubu çocuklar için robotik kodlama ve 11-14 yaş grubu için dijital oyun tasarımı yapacakları alanların bulunacağı stantta çocuklar eğlenirken öğrenebilecekler. Ayrıca çocuklarımız tabletlere hayal ederek çizdikleri hava araçlarını Yapay Zeka ile çıktı alarak anı olarak saklayabilecekler.

Deneyim Alanımızda ‘‘KAAN Milli Muharip Uçak VR Simülatörü‘‘ ile 360 derece yön kabiliyetine sahip        ‘‘PILOT SENSIN‘‘ kullanıcıya eşsiz bir deneyim sunacak. TEKNOFEST‘de belirlenen saatler içerisinde HÜRKUŞ ve GÖKBEY müzikali çocuklarımızın havacılık ve uzay alanında farkındalık sahibi olmasına katkı sağlayacak.

Uçuş Gösterileri Nefes Kesecek!

İzmir TEKNOFEST’e gelecek ziyaretçiler beş gün boyunca sürecek hava gösterilerinde son teknoloji yapıya sahip ANKA, AKSUNGUR ve HÜRKUŞ’un eşsiz uçuşlarını izleme fırsatı yakalayacaklar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir