1. Anasayfa
 2. Haberler

Suudi Arabistan’dan 3 Yıl Sonra İlk Charter Uçuşu Gerçekleştirildi

Suudi Arabistan’dan 3 Yıl Sonra İlk Charter Uçuşu Gerçekleştirildi
0

Suudi Arabistan’dan direkt uçuşla Trabzon’a gelen kafile havalimanında çiçeklerle karşılandı.

Tatil için Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Trabzon’u tercih eden 172 kişilik Suudi kafile, başkent Riyad’dan gerçekleştirilen direkt uçuşla Trabzon Havalimanı’na geldi.

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mustafa Asan ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, uçaktan inen ilk turiste çiçek takdim etti.

Yolcuları “hoş geldiniz” diyerek karşılayan Asan ve Kantarcı, pilotlarla kabin ekibine de çiçek verdi.

Kafile, daha sonra servislerle konaklayacakları otellere geçti.

Turistlerden Abdullah Samed, gazetecilere, Türkiye’ye geldikleri için çok mutlu olduklarını ifade ederek “Türkler ve Araplar kardeş gibi. Hepimiz Müslümanız. Çok güzel yerleriniz var. İnşallah siz de Mekke’yi ziyaret edersiniz. Biz Trabzon’u çok seviyoruz. Her yıl gelmeye çalışıyoruz ama 3 yıldır gelemiyorduk, çok özledik. Biz Türkleri çok seviyoruz, onlar bizim kardeşlerimizdir.” diye konuştu.

Aljazı Hamad da Suudi Arabistan halkı olarak Trabzon’u ve İstanbul’u çok sevdiklerini belirterek “Türkler bizim arkadaşlarımız, ağabeylerimiz. Türk halkı da bizim gibi Müslüman ve bizim kardeşlerimiz, hiçbir farkımız yok. Çok şükür 3 yıl sonra buradayız. Aramızda ilk kez gelenler de var. Biz tatilimizi Trabzon’da geçireceğiz ama diğer şehirlere gidenler de olacak.” dedi.

Via: Anadolu Ajansı

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir