1. Anasayfa
 2. SunExpress

SunExpress’in Ankara Pilotlarına “Sizi Yazın Uçurmayacağız” Mı Denildi?

SunExpress’in Ankara Pilotlarına “Sizi Yazın Uçurmayacağız” Mı Denildi?
0

SunExpress’in Ankara Pilotlarına “Sizi Yazın Uçurmayacağız” Mı Denildi? ❓ #HSMözel

Antalya merkezli SunExpress’in geçtiğimiz dönemde AnadoluJet ile yaptığı kiralama anlaşmalarının tamamlanmasının ardından, çok sayıda kokpit personelinin uçuş saatleri düşmüştü. Geçtiğimiz kış ayında SunExpress genel yönetiminin, Ankara merkezli pilotlarıyla bir toplantı yaptığı ve toplantıda üst yönetimin “Kış aylarında uçuşların azalacağı ve sadece yaz sezonunda uçacakları” söylediği belirtilmişti. Ayrıca yönetimin, yaz sezonunda pilotların uçuş saatlerini artırmak amacıyla Ankara’daki uçak sayısını 5’e çıkarma, Antalya ve Dalaman’dan da uçuşlar planladıkları ifade edilmişti. Kokpit personeli bu durumu memnuniyetle karşılamıştı.

Ancak son dönemde SunExpress’in Ankara pilotlarına verilen sözlerin tutulmadığı belirtiliyor. Geçtiğimiz haftalarda Ankara merkezli kaptan pilotlarla bir toplantı yapıldı. Toplantıda pilotlara uçuş saatlerinin az olacağı ve bazı pilotların yıllık izinlerini kullanabilecekleri söylendi. Sebep olarak ise uçak siparişlerinde yaşanan gecikmeler gösterildi. Bu karar, Ankara kaptan pilotlarında şok etkisi yarattı ve pilotlar tepki gösterdi. Kaptan pilotlar, özellikle Antalya ve İzmir merkezli pilotlara daha fazla inisiyatif tanındığını ve Ankara pilotlarına ayrımcılık yapıldığını belirtiyor.

Ayrıca, bize ulaşan iddialara göre bazı havayolu şirketlerinin SunExpress kaptan pilotlarına yakın bir zamanda teklif sunacağı, ancak şu anda transfer yasağı olduğu ve havayollarının bu pilotlar için özel bir ilan açabileceği konuşuluyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir