1. Anasayfa
 2. SunExpress

SunExpress, uçuş eğitim simülatörü için HAVELSAN’la anlaştı

SunExpress, uçuş eğitim simülatörü için HAVELSAN’la anlaştı
0

SunExpress, uçuş eğitim simülatörü için HAVELSAN’la anlaştı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Boeing B737NG uçuş eğitim cihazı (FTD Level II) tedariği için HAVELSAN ile anlaştı.

HAVELSAN tarafından geliştirilen uçuş eğitim cihazı, SunExpress’e pilot eğitimleri için yüksek kaliteli ve etkin bir öğrenme platformu sağlayacak. Tam uçuş simülatörüne benzerlik gösteren FTD Level II, SunExpress pilotlarının yetkinliklerini en yüksek standartta geliştirmelerine destek olacak. Simülatörün, yılsonuna kadar Antalya’daki SunExpress Genel Müdürlüğü’ne kurulması planlanıyor.

SunExpress Genel Müdürü Max Kownatzki, “SunExpress olarak büyüme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz ve önümüzdeki on yıl içinde filomuzu iki katına çıkaracağız. Pilotlarımızın eğitimine yaptığımız yatırımlar, büyümemizin güçlü temelini oluşturuyor. Pilot eğitim altyapımızı, ileri teknoloji çözümlerle geliştirmek için yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

SunExpress, geçtiğimiz yıl 90 adede kadar Boeing 737-8 ve 737-10 siparişi verdi. Önümüzdeki on yıl içinde filosunu iki katına çıkararak 2033 yılına kadar 150 uçağa ulaşmayı hedefleyen hava yolu, büyüyen filosu için 2033 yılına kadar 1500’den fazla yeni pilot istihdam etmeyi planlıyor.

HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, “Bu anlaşma ile sivil havacılık alanında önemli bir başarıya daha imza atıyor ve bu başarının her geçen gün artarak devam edeceğine inanıyoruz. SunExpress’in çözüm ortağı olmaktan ve son teknoloji uçuş eğitim cihazımızla pilot eğitimlerinin gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. SunExpress’in pilot yetiştirmeye ve nitelikli eğitime verdiği önem, bizim taahhütlerimizle paralellik gösteriyor ve eğitim programlarını daha ileri seviyelere taşımakta önemli bir rol üstlenmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Söz konusu anlaşma, hava yolu şirketlerinin ve uçuş eğitim merkezi kuruluşlarının pilot eğitim operasyonlarını desteklemede HAVELSAN’a duydukları güvenin önemli göstergelerinden birini oluşturuyor. HAVELSAN, bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm simülatör teslimatları ile uçtan uca dar gövde simülatör çözümlerinin lider sağlayıcısı olarak konumunu daha da güçlendiriyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir