1. Anasayfa
 2. Haberler

Southwind Airlines, Perm-Antalya Uçuşlarına Yeniden Başlıyor.

Southwind Airlines, Perm-Antalya Uçuşlarına Yeniden Başlıyor.
0

Kommersant gazetesi, Türk havayolu şirketi Southwind Airlines’ın Perm-Antalya hattındaki seferlerine yeniden başladığını yazdı.

Daha önce askıya alınan seferlerde ilk uçuşun 3 Ocak’ta yapılması planlanırken, ardından 13 Ocak’ta Perm-Antalya arasında uçuş planlandığı, öte yandan diğer Türk şirketi olan Türk Hava Yolları’nın ise şu an için bu yönde uçuş programına geri dönmediği vurgulandı.

Daha önce bu yılın ilkbahar ve yaz aylarında Perm’den Antalya’ya sefer düzenleyen Türk Hava Yolları ve Southwind Havayolları’nın kış tarifesi kapsamında bu yönde hizmet vermeye devam edeceği bildirilmiş, ancak aralık ayı başında şirketler bu seferleri programdan çıkardığını duyurmuştu.

Perm’den Antalya’ya uçuşların Rus taşıyıcı Azur Air tarafından gerçekleştirildiği kaydedilirken, kış programına göre şirket, Perm-Antalya seferlerini mart ayının sonuna kadar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Rusya’nın Avrupa’ya en yakın noktası olan Kaliningrad’ın Khrabrovo Havalimanı, Kasım ayı sonunda iptal edilen Antalya’ya direkt uçuşların 5 Aralık’tan itibaren yeniden başladığını duyurmuştu.

Seferlerin 25 Mart 2023 olarak belirlenen kış sezonunun sonuna kadar süreceğine vurgu yapılırken, uçakların Antalya’da yakıt ikmali yaptıktan sonra Mısır tatil beldesi Şarm El-Şeyh’e uçacağı da kaydedildi.

Havalimanı, uçuşların Türk havayolu şirketi SouthWind Airlines tarafından A321 uçağı ile 5 günde bir gerçekleştirileceğini açıklarken, Kaliningrad’dan hareket saatinin gece 03:00 olarak belirlendiği belirtildi.

[via Gazetem Ru]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir