1. Anasayfa
 2. Haberler

Skytrax, Dünya’nın En İyi 10 Havayolunu Açıkladı

Skytrax, Dünya’nın En İyi 10 Havayolunu Açıkladı
0

Havacılık sektörünün Oscar’ı olarak nitelendirilen Skytrax, 2022 yılının en iyi havayollarını açıkladı. 14 milyondan fazla yolcu, anketler ile havayollarını değerlendirdi.

Dünya’nın en iyi havayolu şirketi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi Qatar Airways seçildi. Qatar Airways ayrıca, Dünyanın En İyi Business Class’ı, En İyi Business Class Havayolu koltuğu, En İyi Business Class Dinlenme Salonunda Yemek, Ortadoğu’nun En İyi Havayolu, Ortadoğu’nun En İyi Kabin Ekibi
Ortadoğu’nun En İyi Havayolu Kabin Temizliği, Orta Doğu’daki En İyi Business Class Dinlenme Salonu ve Orta Doğu’nun En İyi Business Class Uçak İçi İkram Hizmetleri ödülünü aldı.

2.Singapore Airlines
3.Emirates
4.ANA All Nippon Airways
5.Qantas Airways
6.Japan Airlines
7.Turkish Airlines
8.Air France
9.Korean Air
10.Swiss Int’l Airlines

Türk Hava Yolları, uzun bir sürenin ardından birden fazla ödül toplamayı başardı. Bayrak taşıyıcı havayolu, geçtiğimiz yıl en iyi 17. havayolu olarak açıklanmıştı. Şirket bu sene 10 sıra birden yükselerek 7. sıraya yükseldi.

THY, Skytrax tarafından Avrupa’nın En İyi Havayolu, En İyi Business Class İkram, Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu ve Avrupa’nın En İyi Ekonomi Sınıfı Havayolu olarak seçildi.

THY ve Lufthansa ortalığı ile kurulan SunExpress, bu yıl Dünya’nın En İyi Tatil Havayolu ödülünün sahibi oldu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir