1. Anasayfa
 2. Haberler

Sivas Uçuşları Meclis Gündeminde

Sivas Uçuşları Meclis Gündeminde
0

CHP Sivas Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ulaş Karasu, her fırsatta dile getirdiği Nuri Demirağ Havalimanı’na yeni uçak seferleri konulması konusunda bir kez daha açıklamalar yaptı ve konuyu TBMM gündemine taşıdı.

Karasu, Sivas’ın İzmir başta olmak üzere yurt içi uçuşlarda yeni uçak seferleri beklediğini söyledi.

CHP Sivas Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ulaş Karasu, Nuri Demirağ Havalimanı’na yeni seferler konulması konusunda açıklamalar yaptı ve konuyu TBMM gündemine taşıdı. Karasu, Sivas’ın İzmir başta olmak üzere yurt içi uçuşlarda yeni uçak seferlerini yıllardır beklediğini söyledi.

Karasu, Sivaslıların talebini bir kez daha TBMM gündemine getirdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun yanıtlaması talebiyle soru önergesi hazırlayan CHP Milletvekili, Bakan’dan şu sorulara yanıt verilmesini istedi:

Toplumun hemen hemen her kesiminden yıllardır haklı talebin dile getirilmesine karşın, Sivas’a İstanbul dışında direkt uçuş taleplerinin yıllardır karşılanmaması ve vatandaşın mağdur edilmesinin sebebi nedir?

Türk Hava Yolları’nın veya serbest piyasa koşullarında faaliyet gösteren özel havayolu işletmelerinden herhangi birinin Sivas-İzmir, Sivas-Antalya direk uçuşu yapması hususunda bakanlığınıza yapılan bir başvuru bulunmakta mıdır? Bulunuyor ise başvuru doğrultusunda yapılan bir planlama var mıdır? Var ise içeriği nedir?

Nuri Demirağ Havalimanı’ndan İstanbul’a sefer sayılarının arttırılması, Sivas’ta yaşayan vatandaşlarımızın İzmir’e direkt uçuşu ve gerekse de İzmir’de yaşayan Sivaslı vatandaşlarımızın memleketlerine hava yolu ile ulaşımlarının sağlanması için direkt uçuşların konulması, farklı illerden Sivas’a yeni seferler konulması hususunda bakanlığınızın yaptığı çalışma var mıdır? Var ise içeriği nedir? Yok ise gerekçesi nedir?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir