1. Anasayfa
 2. Haberler

Seferberlik ilanı sonrası Ruslar akın akın Türkiye’ye geliyor

Seferberlik ilanı sonrası Ruslar akın akın Türkiye’ye geliyor
0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 21 Eylül çarşamba günü verdiği seferberlik emrinden bu yana askerlik yaşındaki erkeklerin çoğu ülkeyi terk etti. Moskova’dan tek yönlü uçuşların çoğunda yer kalmadı, kalan koltukları satın alabilmek için ise normal fiyatının on katını ödemeye razı olanlar bile var.

Rusların turizmde en çok tercih ettiği ilçelerden olan Alanya’da yeni bir turist dalgası yaşanıyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, haberglobal.com.tr’den Şifa Kaymak’a yaptığı değerlendireme ilçesinde büyük bir hareketlilik yaşandığını belirterek kira ve ev fiyatlarında artış yaşanabileceğini söyledi.

“EV VE KİRA FİYATLARINDA ARTIŞLAR YAŞANABİLİR”


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, gelen Rusların özellikle evleri tercih edeceğini belirterek “Rus krizinin Alanya turizmine kısa vadede bir artış söz konusu. Seferberlik ilanıyla birlikte Alanya’yı tercih eden Ruslar, özellikle evleri tercih edecektir. Ev ve kira fiyatlarında da artışlar yaşanabilir. Alanya olarak kışın da nüfus ve turizm olarak yoğun bir dönem yaşayacağız. Alanya’da turizm hala devam ediyor. Yurt dışından gelecek talepler turizm sezonunu uzattı” dedi.

[via HaberGlobal]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir